ТРИВАЄ ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП РОЗРОБЛЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО ПЛАНУ ПРОСТОРОВОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЇ ОРЖИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

  • 288

Фото без опису

 

ТРИВАЄ ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП РОЗРОБЛЕННЯ
КОМПЛЕКСНОГО ПЛАНУ ПРОСТОРОВОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЇ
ОРЖИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ
ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

У лютому 2022 року на виконання вимог чинного законодавства Оржицькою селищною радою було прийнято рішення про розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Оржицької селищної територіальної громади (Рішення № 12 від 16 лютого 2022 року, зміни від 19.07.2023).

 

Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою, що визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрями формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, формування екомережі, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

Склад, зміст та порядок розроблення Комплексного плану визначається Порядком розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації (затверджено Постановою КМУ від 1.09.2021 р. № 926).

 

Порядком передбачено виділення підготовчого, основного та завершального етапів в процедурі розроблення комплексного плану.

Підготовчий етап було розпочато в лютому 2022 року (https://orz-rada.gov.ua/news/1645099267), однак введення воєнного стану на деякий час перервало діяльність у цьому напрямку. З розуміння того, що успішний розвиток кожної територіальної громади є запорукою посилення України, забезпечення якомога швидшої перемоги та відбудови, у січні 2023 року було відновлено процедуру розроблення Комплексного плану.

Головне завдання підготовчого етапу полягає у формуванні завдання на розроблення Комплексного плану.

У рамках підготовчого етапу у період з 09 по 31 січня 2023 року було проведено збір пропозицій до розроблення Комплексного плану від усіх зацікавлених як фізичних, так і юридичних осіб (https://orz-rada.gov.ua/news/1672732380).

Також було проведено збір заяв на участь у Робочій групі з формування завдання на розроблення Комплексного плану (https://orz-rada.gov.ua/news/1672732472) та затверджено її персональний склад (Рішення виконкому Оржицької селищної ради №8 від 25 січня 2023 року).

На виконання своїх повноважень Робочою групою визначено перелік зацікавлених сторін, виконано SWOT-аналіз просторового розвитку Оржицької територіальної громади, проаналізовано надані фізичними і юридичними особами пропозиції до Комплексного плану та сформовано і оприлюднено реєстр наданих пропозицій (https://orz-rada.gov.ua/news/1679917967), доповнено пропозиції з просторового розвитку громади додатковими пропозиціями, сформовано перспективний сценарій просторового розвитку Оржицької громади.

Усі напрацьовані Робочою групою пропозиції були винесені на громадське обговорення у форматі Стратегічної сесії – обов’язкового публічного заходу громадського обговорення з формування завдання на розроблення Комплексного плану.

З метою залучення якомога ширшого кола зацікавлених сторін завчасно було розміщено повідомлення про проведення стратегічної сесії (https://orz-rada.gov.ua/news/1678693328), додатково про час та місце її проведення (https://orz-rada.gov.ua/news/1679918456), як на сайті, так і в соціальних мережах та місцевих чатах, поширено друковані інформаційні флаєри та постери, розіслано офіційні листи до підприємств та установ із запрошенням до участі у заході.

Стратегічна сесія була проведена 7 квітня 2023 року (https://orz-rada.gov.ua/news/1680886149). За результатами підготовлено протокол Стратегічної сесії та опубліковано його для ознайомлення і коментування (https://orz-rada.gov.ua/news/1684411420). Протокол містить усі винесені на обговорення напрацювання Робочої групи та результати проведеної дискусії. До протоколу додано повний відео-запис заходу (https://youtu.be/QFYSr6Wgujo).

Членами Робочої групи було опрацьовано висловлені пропозиції та зауваження до протоколу та підготовлено остаточну редакцію протоколу стратегічної сесії https://orz-rada.gov.ua/news/1706172842/

Враховуючи результати процедури громадського обговорення, Робочою групою розроблено та погоджено проєкт Завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Оржицької селищної територіальної громади. За поданням Робочої групи Завдання було затверджено виконавчим комітетом Оржицької селищної ради, визначеного Оржицькою селищною радою замовником Комплексного плану (посилання на затверджене Завдання).