Центр - село Лукім'я, у складі село Дмитрівка, село Загребля, село Колодна, село Нижній Іржавець.

Село Лукім'я знаходиться на правому березі річки Сула, вище за течією на відстані 1,5 км розташоване село Колодна, на протилежному березі - село Загребля. Річка Сула в районі села звивиста, формує лимани, стариці й озера. Через село проходить автомобільна дорога Т 1709.

Герб с. Лукім'я

Прапор с. Лукім'я

Вперше Лукім'я згадується в Іпатіївському літописі за 1178 рік під назвою городища Лукомль[1]. Воно лежало у землях Переяславського князівсва і входило до складу Посульської оборонної лінії, захищаючи правий берег річки Сула від наїздів половців. За даними археологічних розкопках городище Лукомль локалізоване в урочищі Панська гора. З трьох боків воно було оточене глибокими ярами та крутими берегами Сули, з четвертого — земляним валом. На найвищій вершині стояла фортеця, яка складалася з двох укріплень, оточених валами. Від фортеці до Сули був прокладений підземний хід.

1239 року Лукомль був знищений монгольськими завойовниками під проводом Батия.

Поселення Лукім'я виникло лише в XVI столітті на базі колишнього городища. До 1569 року воно входило до складу Київського воєводства Великого князівства Литовського, а після Люблінської унії перейшло до складу Польської корони. З XVII століття поселення перетворилося на містечко. Воно згадується під назвою «Lukomla» (Лукомля) на «Загальній карті України» 1648 року, авторства Вільгельма Гондіуса та Ґійомома де Боплана. Містечко належало до володінь князя Яреми Вишневецького.

Село Дмитрівка знаходиться на берегах річки Іржавець (в основному на правому березі), вище за течією на відстані 2,5 км розташовані села Полуніївка і Чернета, нижче за течією на відстані в 2,5 км розташоване село Нижній Іржавець.

Село Загребелля знаходиться на лівому березі річки Гнила Оржиця, вище за течією на відстані 2 км розташоване село Тимки, нижче за течією на відстані 2 км розташоване село Савинці, на протилежному березі - село Яблуневе.

Село Колодна знаходиться на правому березі річки Сула, на її стариці Колодна, вище за течією на відстані 2,5 км розташоване село Мацкова Лучка (Лубенський район), нижче за течією на відстані 1,5 км розташоване село Лукім'я, на протилежному березі - село Шкилі (Хорольський район). Річка в цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці та заболочені озера.

Село Нижній Іржавець знаходиться на лівому березі річки Іржавець, яка через 4 км впадає в річку Сула, вище за течією на відстані 2,5 км розташоване село Дмитрівка. Річка в цьому місці сильно заболочена. Через село проходить автомобільна дорога Т 1709.