Село Сазонівка знаходиться на берегах річки Чевельча (перетворена на систему взаємозв’язаних ставків), яка через 10 км впадає в річку Оржиця, нижче за течією примикає село Чевельча. На річці кілька загат.

Герб с. Сазонівка

Прапор с.Сазонівка

Виникло на початку 18 ст. як ряд хуторів, які згодом злилися. 1796 на кошти Скаржинських збудовано дерев'яну Воскресенську церкву. На початку 19 ст. село віднесено до Золотоніського повіту. За переписом 1859 в межах сучасного села налічувалося 243 двори і 1122 жителя, які були кріпаками. 1900 – у селі і прилеглих пунктах 274 двори, 1780 жителів. На початку 20 ст. в селі діяли церковнопарафіяльна школа, паровий млин. Щороку відбувалося по 4 ярмарки.Священиком був Білоусов Петро Семенович.При церкві була церковно -приходська школа.Жалованіє священика було 300 р,поштове відділення було в Богодухівці,за 15 верст.