Висловили своє бачення майбутнього Оржицької громади

Сьогодні, 07 квітня, під час стратегічної сесії з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Оржицької селищної територіальної громади більше 100 небайдужих жителів Оржиччини - представники бізнесу, фермери, старости, фахівці органу місцевого самоврядування, молодь, працівники соціальної сфери, комунальних та державних підприємств  - напрацьовували сценарій подальшого розвитку нашої громади. Піднімала дух, несла зміни, мотивувала та направляла оржиччан команда експертів національного рівня з просторового планування Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Вмотивовані напутні виступи прозвучали з вуст головного архітектора Полтавської області Ірини Особік та заступника Департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Віктор Скриль. «Комплексний план просторового розвитку – це довгострокова стратегія сталого розвитку території, яка поєднує містобудівну та землевпорядну складові, та є основою для залучення інвестицій задля розвитку громади», - зазначила відповідальна  експертка з просторового планування проєкту Анастасія Олещенко. Впродовж трьох годин учасники сесії, об’єднані у сім дискусійних груп, визначали, обговорювали, а потім презентували свої пропозиції щодо просторового розвитку громади. Усі були одностайні щодо відновлення доріг, поліпшення системи водопостачання, подальшого розвитку сільськогосподарського виробництва та запровадження його переробки, необхідності створення сміттєсортувальної станції, будівництва центру для змістовного дозвілля дітей та молоді, розвитку туристично-рекреаційного потенціалу та ін. Результати жвавого конструктивного діалогу найближчим часом трансформуються у Протокол стратегічної сесії, який буде оприлюднено на офіційному вебсайті селищної ради з доступом до коментування. Відтак, заручившись підтримкою громадськості, Робоча група розпочне формування завдань на розроблення Комплексного плану.