Увага! З 1 квітня 2024 змінюється розмір єдиного внеску

  • 95

Увага! З 1 квітня 2024 змінюється розмір єдиного внеску

         З 1 квітня 2024 відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” мінімальна заробітна плата зростає до 8000 грн.

         Зазначене підвищення позначиться перш за все на витратах фізичних осіб-підприємців, адже від мінімальної заробітної плати залежить єдиний внесок, який нараховується щомісячно за ставкою 22% від “мінімалки” і сплачується підприємцями. Саме цій категорії платників слід врахувати, що з  1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становитиме 1760 грн. (8000x22%).  Максимальна база для нарахування єдиного внеску досягне з             1 квітня 2024 року 120000 грн.

         Фахівці Пенсійного фонду рекомендують страхувальникам, в тім числі фізичним особам-підприємцям, своєчасно сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подавати звітність до податкових органів. Дотримання фінансової та соціальної дисципліни забезпечить право на отримання пенсійних виплат та інших соціальних допомог.

         Дані звітності та сплата єдиного внеску є одним із джерел формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, який формує та підтримує в актуальному стані Пенсійний фонд. Якщо у звіті допущені помилки, то в подальшому це може негативним чином вплинути на соціальні права застрахованих осіб.

         Нагадуємо, що контролювати сплату єдиного внеску, період загального страхового стажу та отримувати багато іншої корисної інформації з соціального і пенсійного забезпечення за наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП) можна дистанційно - через вебпортал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Фото без опису