Проєкт «Мереживо. Літературні читання в містечках України» завітав до Оржиці

  • 43

Проєкт «Мереживо. Літературні читання в містечках України» завітав до Оржиці

Активізувати культурне життя у регіонах, підвищити престиж читання, познайомити мешканців українських містечок із сучасною українською літературою та включити їх у спільне з великими містами культурне поле. Саме з цією місією 22 березня 2024 року до комунального закладу «Публічна бібліотека» в селищі Оржиця завітали представниці проєкту Українського ПЕН «Мереживо. Літературні читання в містечках України». Проєкт реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Письменниця, фахівчиня з дитячого читання Ольга Купріян, редакторка, перекладачка з англійської та іспанської мов Анна Вовченко, письменниця, журналістка, лекторка Марія Титаренко, яка модерувала захід, представили свій творчий доробок, розповіли, як працюють над власними творами, поділилися думками щодо ролі літератури та письменників, зокрема, під час війни, дали практичні поради бібліотекарям та батькам як заохотити дітей до читання, презентували та подарували бібліотеці кілька своїх книжок. Розумні, правильні і прості в спілкуванні авторки створили неймовірну інтелектуальну атмосферу, піднесену та сонячну у всіх значеннях. Дві години зустрічі -  мить абсолютного щастя! Вітала гостей селищний голова Олена Сидоренко, живого подиху весни додав виступ працівників центру культури та дозвілля, окрасою читальної зали стали проліскові композиції з квітів, вирощених у власному саду завідувачем Онішківської сільської бібліотеки - філії Ларисою Тараненко. Гостей частували варениками від Ніни Цуп та Тетяни Коханської, місцева мисткиня Ірина Виговська подарувала кожній авторці оберіг - ляльку-мотанку. Присутні отримали велике задоволення, чудові враження та позитивні емоції, адже живе спілкування з письменником - це завжди радість!

Детальніше про наших гостей:

Ольга Купріян – письменниця, фахівчиня з дитячого читання, м.Київ. Авторка 7 книжок для дітей і 5 для підлітків, зокрема «Щоденника Лоли», особистого щоденника героїні відомого серіалу «Школа». Співавторка книжки «Я, Ніна», заснованої на реальних подіях із життя телеведучої Яніни Соколової. Книжка отримала відзнаку BookForum Best Book Award 2020 у категорії «Сучасна українська проза». Редакторка проєкту підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги».

Анна Вовченко – редакторка, перекладачка з англійської та іспанської мов, м.Київ. Серед перекладених книжок – романи Люсі-Мод Монтгомері про Енн із Зелених Дахів, Джеффрі Євгенідіса «Середня стать». Дипломантка перекладацького конкурсу «Метафора», лауреатка відзнаки Посольства Канади в Україні за вагомий внесок у популяризацію канадської літератури за кордоном та спецвідзнаки Премії міста літератури ЮНЕСКО. Членкиня і проєктна менеджерка Українського ПЕН.

Марія Титаренко – письменниця, журналістка, лекторка, м.Львів. Засновниця Магістерської програми з медіакомунікацій Українського католицького університету (УКУ). Викладає в УКУ теорію комунікацій, творчопис, сторітелінг, драматургію науки, есеїстику, художній репортаж, публічний виступ та ін. Авторка книжок «Комунікація від нуля. Есеї для Мані» та «Не музи, а м’язи. 50 вправ із творчопису». Членкиня Українського ПЕН.

Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису