Ключові питання сесії селищної ради: звіт голови за 2023 рік, затвердження програми підтримки ЗСУ та двох стратегічних документів у сфері екології і енергетики

26 січня у ході активної та конструктивної роботи, якій передував розгляд усіх питань на засіданнях постійних комісій, депутати селищної ради восьмого скликання на тридцять п’ятій сесії схвалили звіт селищного голови за 2023 рік (з ним детально ознайомитися можна за посиланням https://orz-rada.gov.ua/zvit-selischnogo-golovi-pro.../ ), внесли зміни до двох соціальних програм, якими передбачено надання одноразових матеріальних та грошових допомог окремим категоріям громадян та військовослужбовцям і членам їхніх родин, зміни до положення про організацію транспортної послуги «Соціальне таксі» центру соціальних послуг. Ключовими рішеннями стали затвердження Програми підтримки Збройних Сил України на 2024 рік, яка передбачає надання субвенції з місцевого бюджету державному бюджету, необхідної для покращення матеріально-технічної бази військових частин Збройних Сил України, у яких проходять службу військовослужбовці Оржицької територіальної громади, та виділення для цих цілей 2 млн. гривень, та затвердження Муніципального енергетичного плану та Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату, без яких з наступного року громада не зможе отримувати кошти з державного бюджету на енергозберігаючі заходи та залучати кошти європейських партнерів на відбудову. 9 окремих рішень стосувалися надання матеріальних та грошових допомог, 4 рішення – щодо передачі комунального майна на баланс та у господарське відання комунальних підприємств, надано дозвіл приватному підприємцю орендувати у кожному із 17 ФАПів громади по 1 кв.м. під медичні шафи з найнеобхіднішими ліками за доступними цінами. Прийнято рішення з 1 лютого забезпечити безкоштовним харчуванням усіх учнів 1-4 класів, норма харчування для понад 500 учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій за кошти місцевого бюджету складає 25 грн у день на 1 учня. У зв'язку з тим, що 8 шкіл виграли грант на покращене харчування, відтак, за пропозицією голови, зекономлені кошти не повертаються до бюджету, а спрямовуються на безкоштовне харчування учнів 1- 4 класів до закінчення навчального року.