Перелік актуальних грантових програм для мікро-, малого й середнього бізнесу

  • 32

Перелік актуальних грантових програм для мікро-, малого й середнього бізнесу

Далеко не всі знають про можливості грантової підтримки від держави, відповідального великого бізнесу та міжнародних партнерів. Щоб спростити пошук грантових програм, Оржицька селищна рада підготувала перелік актуальних проєктів підтримки для мікро-, малого й середнього бізнесу.

Програми державної грантової підтримки

Головною державною грантовою програмою для стимулювання бізнесу в умовах війни є урядовий проєкт «єРобота», що передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та для навчання. Проєкт втілюється за шістьма напрямами:

- мікрогранти для створення власного бізнесу («Власна справа»);

- гранти для розвитку переробного підприємства;

- державне фінансування закладки саду;

- кошти для розвитку тепличного господарства;

- гранти на реалізацію стартапу, в тому числі у сфері ІТ;

- кошти на навчання за ІТ-спеціальностями.

Допомогу надають як підприємцям-початківцям, так і людям, котрі вже мають досвід у бізнесі. Подавати заявки на гранти потрібно через Портал Дія (посилання - https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota).

За програмою «Власна справа» українці можуть одержати фінансову підтримку від держави у вигляді мікрогранту (від 50 до 250 тисяч гривень). Гроші можна витратити на придбання чи лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщень. Обов'язкова умова надання коштів - створення 1-2 робочих місць.

Максимальний розмір гранту, який Україна надає на створення переробного підприємства, - 8 мільйонів гривень. Гроші дадуть за умови співфінансування. Причому, приєднатися до програми фахівці радять якомога раніше. Адже при оформленні першої тисячі грантів держава компенсує до 70% вартості проєкту (не менше 30% - внесок отримувача держдопомоги). Тоді як для решти грантів діє інше співвідношення: до 50% вартості – за рахунок грантів та не менше 50% – кошти отримувача (власні або кредитні).

Підприємець може отримати один грант або для створення нового переробного підприємства, або ж для розширення наявних потужностей. Важлива умова: створення щонайменше 25 робочих місць. Але охочим варто поспішити: прийом заявок завершується 31 березня. Заяву також можна подати через Портал Дія. Заявки, подані без бізнес-планів, не розглядаються.

Грантова програма з компенсації створення садів дозволяє підприємцям залучити від 140 тисяч до 400 тисяч гривень за гектар насаджень. При цьому площа нового саду має бути не меншою, ніж 1, і не більшою, ніж 25 гектарів. А за програмою компенсації вартості теплиць кожен учасник може залучити до 7 мільйонів гривень. Основна умова обох програм — створення нових робочих місць. Плюс має бути належним чином підтверджене право власності або користування земельною ділянкою. В Мінагрополітики також наголошують, що у поданих проєктах на створення саду і на будівництво теплиць обов’язково мають бути передбачені система зрошення та водозабір. І, звісно ж, важливою умовою отримання грантів є чесна сплата податків та зборів під час виробничої діяльності.

Програма підтримки економічної стійкості України (ERP) від Mercy Corps.

Обсяг гранту – 1,5 тис. або 40 тис. доларів США.

Дедлайн: відсутній (до вичерпання коштів)

Програма підтримки передбачає:

1. Фінансову допомогу для переміщених та місцевих дрібних фермерів, які постраждали внаслідок війни, в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях для започаткування, відновлення або розширення присадибної/дрібної фермерської діяльності.

Детальна інформація за посиланням - https://uerp.mercycorps.org/page/BqprODYK

2. Фінансову допомогу малим та середнім фермерським підприємствам, для подолання наслідків війни у сільському господарстві, у Київській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях.

Детальна інформація за посиланням https://uerp.mercycorps.org/page/roZKmgpk

Український ветеранський фонд.

Український ветеранський фонд запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин. Відшкодовуємо 20 тисяч гривень на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи. Подавати заявки можуть ветерани, ветеранки, дружина, чоловік, батько, матір, дитина (у тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих захисників.

Обсяг гранту – до 20 тис. грн

Дедлайн: до завершення воєнного стану

Детальніше: https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/

Оржицька селищна рада постійно оновлює інформацію про діючі програми та гранти для бізнесу на офіційному веб-сайті в розділі «Підтримка малого та середнього бізнесу» (посилання - https://orz-rada.gov.ua/pidtrimka-malogo-ta-serednogo.../), а також на сторінці в мережі Facebook, месенджері Viber та каналі в Telegram. Слідкуйте за новинами.