Прийняття бюджету на 2024 рік, фінансування програми підтримки ветеранів, гарячого харчування дітей пільгових категорій - ключові питання заключної грудневої сесії селищної ради

22 грудня 2023 року на заключній у цьому році сесії, після конструктивних обговорень на постійних комісіях та безпосередньо на пленарному засіданні, депутати прийняли бюджет Оржицької селищної територіальної громади на 2024 рік. Місцевий бюджет розроблений відповідно до Бюджетного кодексу України із врахуванням оцінки надходжень до бюджету за 11 місяців 2023 року, збільшення мінімальної заробітної плати з 01 січня 2024 року до 7100 грн та з 01 квітня 2024 року до 8000 грн, дії тимчасової норми щодо підвищеного (+ 4%) нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів, не надходження податку від оподаткування доходів, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, до місцевих бюджетів та ряду інших чинників. Загальний об’єм бюджету складає 178 млн. 127 тис. 688 грн, з них, власні надходження  у сумі 124 млн. 762 тис. 100 грн, міжбюджетні трансферти у сумі 52 млн. 769 тис. 488 грн та надходження спеціального фонду у сумі 596 тис. 100 грн. На суму загального об’єму бюджету передбачені видатки згідно із бюджетними запитами головних розпорядників коштів селищного бюджету, перш за все за захищеними статтями – на зарплату та енергоносії. Фінансування будь –яких капітальних придбань та ремонту доріг у наступному році не планується. Однак, передбачено фінансування низки соціальних програм. Так, Програмою соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України та положенням про порядок і умови надання одноразової грошової допомоги визначено виплату у розмірі 5 тис. грн усім військовослужбовцям, хто був мобілізований чи став добровольцем, контрактником від 24.02.22 року і відповідно продовжує нести службу, та членам сімей тих, хто потрапив у полон або зник безвісти; одноразову грошову допомогу у розмірі 7 тис. грн у 2024 році продовжать отримувати поранені військовослужбовці та члени сімей загиблих (померлих внаслідок війни). На ці цілі в бюджеті вже закладено 390 тис. грн, розраховуємо на вільні залишки, з яких всі 590 мобілізованих та контрактників отримають допомоги. Селищна рада продовжить надання одноразових матеріальних допомог окремим категоріям громадян – онкохворим, з орфанними захворюваннями, тим, хто потребує постійного гемодіалізу та ін. На ці цілі передбачено 735 тис. грн. Депутати визначили пільгові категорії дітей, які за рахунок селищного бюджету харчуватимуться у школах. Серед них всі категорії, гарантовані державою (діти-сироти; позбавлені батьківського піклування; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах; діти з малозабезпечених сімей, діти з сімей загиблих ветеранів війни та сімей загиблих захисників і захисниць України, діти ВПО) та категорії, визначені селищною радою - діти, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи та мають відповідне посвідчення, діти учасників бойових дій АТО/ООС та діти військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації до лав ЗСУ. Загалом 328 учнів шкіл харчуватимуться безкоштовно за кошти селищного бюджету з розрахунку 25 грн на одну дитину в день. Про безкоштовне харчування дітей пільгових категорій у дитсадках визначено рішенням попередньої сесії.