Про безпекову спроможність громади: Олена Сидоренко на брифінгу мерів у столиці

Про безпекову спроможність громади: Олена Сидоренко на брифінгу мерів у столиці

Оржицький селищний голова Олена Сидоренко сьогодні, 19 грудня, взяла участь у черговому заході із серії брифінгів мерів на тему «Посилення спроможності громад у реагуванні на надзвичайні ситуації: потреби і виклики», організованому за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за участю представників Державної служби України із надзвичайних ситуацій, очільників громад та експертів асоціацій місцевого самоврядування. У своєму виступі Олена Сидоренко поділилася позитивним досвідом створення та діяльності місцевої пожежної охорони, яка, за договором про співробітництво між п’ятьма сільськими радами колишнього Оржицького району, з 2018 року базується у селі Круподеринці та обслуговує 12 населених пунктів громади. Новостворена Оржицька селищна рада у 2020 році продовжила цю справу, змінивши формат: до працівників МПО тепер у разі потреби приєднуються члени добровільної пожежної охорони. Активно долучаючись до вирішення питань забезпечення життєдіяльності громади, рятівники видаляють аварійні дерева, забезпечують проїзд у зимовий час, і, звичайно – ліквідовують пожежі в екосистемах, домогосподарствах та господарюючих суб’єктах. Якщо вимагає ситуація, то вирішують її у синергії - МПО, ДСНС та ДПО. Очільниця нашої громади мала  нагоду ознайомитися із безпековим досвідом інших українських громад та подякувати партнерам з Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за  вагому підтримку. Оржицька громада стала однією із громад, що взяли участь у проєкті «Цивільний захист з добровільними пожежними командами (ДПК) для громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», який реалізовувався Фондом Міжнародної солідарності. Завдяки цьому громада отримала потужне обладнання, комплекти одягу, а також підтримку в навчанні.