Відбулося засідання 32 сесії Оржицької селищної ради

10 листопада на засіданні чергової сесії селищної ради депутати розглянули низку питань, що стосувалися внесення змін до кількох профільних програм, статуту Центру ПМСД, місцевого бюджету, надання матеріальних допомог окремим категоріям громадян. Багато часу на своєму зібранні депутати обговорювали перспективи життєдіяльності громади у наступному 2024 році, який очікується бути не менш складним, ніж попередні. Це пов’язано зі змінами у законодавстві, зокрема, тими, що кошти від військового ПДФО заберуть з місцевих бюджетів до спецфонду держскарбниці. І не з наступного року, а заднім числом – з 1 жовтня 2023-го. Не варто очікувати і на базову та додаткову державні дотації. Відтак, бюджет громади не дорахується майже 30 млн. грн. Хоч поки немає обов’язкової вимоги, але маємо бути готовими до оптимізації наявних нині 15 –ти старостинських округів, оскільки на території одного має проживати не менше 1500 громадян. Неякісна і невчасна доставка газети «Оржицькі вісті» передплатникам Укрпоштою, значне подорожчання послуг з друку змусили приватне підприємство «Редакція газети «Оржицькі вісті» призупинити свою роботу у 2024 році. З 1 грудня цього року припиняє функціонувати в Оржиці відділення міграційної служби, так званий паспортний стіл. Та вже з цього дня фахівці ЦНАПу селищної ради прийматимуть документи на вклеювання фотографії у паспорт громадянина України у формі книжечки при досягненні 25- та 45-річного віку. З часом до ЦНАПу можна буде подавати і на виготовлення біометричних внутрішнього та закордонного паспортів громадянина України. Для цього селищна рада вже придбала апаратний комплекс для приймання документів для їх оформлення та налаштувала захищену лінію зв’язку. Ще з приємного: селищний голова Олена Сидоренко поінформувала, що впродовж 2022-2023 років завдяки участі у проєктах різних рівнів та налагодженню зв’язків з міжнародними партнерами селищною радою у громаду залучено матеріальних цінностей на 22 млн.693 тис. грн. Зокрема, у цьому році селищна рада подавалася на 50 проєктів та залучила більше 11 млн. грн. Робота в цьому напрямку буде продовжуватися. На порядку денному сьогодні – проблема вивезення рідких побутових відходів при застарілій техніці КП "Оржиця-водоканал": Новий автомобіль МАЗ не може надавати послуги для багатьох домогосподарств у зв'язку з габаритами, а ГАЗ давно потребує заміни. Отож викристалізувалося питання можливості придбання ще одного асенізаційного автомобіля.