Лубенське районне управління ГУ ДСНС України у Полтавській області закликає громадян не спалювати стерню після збору врожаїв

  • 95

Фото без опису

 

В період збирання врожаю категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема, і на тих, де жнива закінчилися. Випалювання стерні та залишків соломи призводять до пожеж на сусідніх полях, а також пожеж лісосмугових насаджень.

Державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього середовища або порушення такого дозволу тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3060 грн.) до трьохсот шістдесяти (6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від дев’ятисот (15300 грн.) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Нагадаємо, що протиправне спалювання несе безпосередню загрозу як поверхневому шару грунту -- вогнем знищуються всі добрива та мінерали, що призведе до неврожаю наступного року, так і несе загрозу сусіднім нескошеним полям і лісосмугам. Адже при сильному вітрі вогонь легко може перекинутися на зелені насадження та незібрані поля.

Управління ще раз звертається до сільськогосподарських працівників та громадян з проханням:

„Пам’ятайте про небезпеку, що може виникнути саме через непродумані рішення прийняті Вами! У разі спалювання пожнивних залишків та стерні вогнем є ймовірність знищення незібраних полів".

Служба порятунку Лубенського району, ще раз закликає всіх громадян, думати про можливі наслідки своїх вчинків!

 

 

Начальник Лубенського районного управління

ГУ ДСНС України у Полтавській області                                                 Володимир БАШЛІЙ