Про підсумки виконання бюджету за 1 півріччя, внесення змін до структури тарифу на вивезення сміття, схвалення проєкту рішення про перейменування топонімів – про це та інше на засіданні виконкому

Робочий тиждень у селищній раді розпочався засіданням виконкому, на якому розглянули 8 питань порядку денного. Начальник фінансового відділу Лариса Сененко у своєму звіті поінформувала про виконання доходів загального фонду за 1 півріччя 2023 року в сумі 86 млн. 479 тис. грн (119,1 відсотка від плану). Виконання доходів без офіційних трансфертів склав 139,4 відсотка (надійшло 50 млн. 383 тис. грн, що більше запланованого показника на 14 млн. 239,7 тис. грн). Перевиконання місцевого бюджету стало можливим завдяки стовідсотковим власним надходженням, зокрема, податку на доходи фізичних осіб,  акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію пального, місцевих податків та зборів. Щодо останніх селищний голова Олена Сидоренко ще раз акцентувала увагу: на засіданні дев’ятої сесії селищної ради від 11.06.2021 № 21 з 2022 року встановлені ставки податку на нерухоме майно та пільги для фізичних та юридичних осіб. Дане рішення прийняте з дотриманням вимог державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, зауважень та пропозицій від жителі громади щодо положень проєкту даного рішення не надходило. Тому невдоволення окремих громадян, які є власниками значних площ нерухомого майна, щодо, на їх думку, завеликих сум податку, безпідставні. Найбільше видатків бюджету селищної ради в загальній сумі було спрямовано на соціально-культурну сферу  - 61 млн. 372,4 тис. грн. Фінансову підтримку отримали заклади охорони здоров’я, КП «Оржиця-комунсервіс», КП «Оржиця – водоканал», здійснено ремонт доріг.

У зв’язку з тим, що з 01 липня КП «Оржиця-комунсервіс», що надає послуги з вивезення твердих побутових відходів, внесено до реєстру платників податку на додану вартість, постала необхідність внести зміни до структури тарифу, вказавши 20 %. ПДВ. Наголошуємо, що тариф на вивезення сміття, встановлений рішенням виконавчого комітету Оржицької селищної ради від 14.02.2022 року № 8, не змінюється. Принагідно нагадуємо жителям населених пунктів громади, які користуються цією послугою, вчасно сплачувати за неї.

Крім того, були прийняті рішення про утворення комісії для комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, внесено зміни до складу Робочої групи з підготовки Стратегії розвитку Оржицької селищної територіальної громади на 2022-2027 роки, надано висновок органу опіки та піклування щодо доцільності призначення опікуна, дозвіл на укладення договору найму соціального житла.

Рішення виконавчого комітету Оржицької селищної ради від 17.07.2023 будуть оприлюднені на офіційному вебсайті селищної ради у встановлені законодавством терміни.