Лубенське районне управління ГУ ДСНС України у Полтавській області інформує про дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

  • 90

Фото без опису

З початком війни і прямої агресії російської федерації мінами і боєприпасами забруднена значна території України. Задля уникнення надзвичайних ситуацій з вибухонебезпечними предметами співробітники Лубенського РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області вкотре наголошують на основних діях при виявлені таких предметів. Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

У разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів, необхідно:

– негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);

– вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах;

– позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей; Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо.

– повідомити про знахідку службу порятунку за номером «101». Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);

         – очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців

 

Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної поліції, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.

 

Категорично забороняється:

 

– палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходиться вибухонебезпечний предмет або предмет схожий на нього;

піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;

– переносити ці предмети в місця перебування людей.

 

Якщо Ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятівникам. Найкраще, що Ви можете зробити – залишити небезпечне місце.

 

Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт. У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі. Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

Провідний інспектор ВЗНС Лубенського РУ

 ГУ ДСНС України у Полтавській області

лейтенант служби цивільного захисту

Олександр ОЛІЙНИК