З якими викликами стикається вторинна ланка медичної допомоги громади

Проблемні питання функціонування КНП «Оржицька лікарня» Оржицької селищної ради обговорювали вчора, 15 травня, на апаратній нараді у селищного голови. Директор закладу Леся Пономаренко детально проаналізувала виклики, з якими стикається вторинна ланка медичної допомоги громади. Перш за все, місце Оржицької лікарні у спроможній мережі Полтавського госпітального округу. Згідно з державними нормативними документами, у обласному госпітальному окрузі визначено 4 кластери, у нашому районі – це Лубенська лікарня інтенсивного лікування, Хорольська міська лікарня стане загальною. Саме на ці лікарні будуть виділятися державні кошти. КНП «Оржицька лікарня» прогнозовано не ввійде до спроможної мережі. Контрактування з державою неспроможних закладів у 2024 році на ще не відомих умовах буде продовжуватися, але розвиток (обладнання, ремонти, кадри) відбуватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету.

Надходження від наданих медичних послуг за Програмою медичних гарантій в 2023 році згідно з договором з НСЗУ  плануються в сумі 25290855,24 грн - укладено договір з НСЗУ на 9 пакетів послуг. Надходження коштів від місцевого бюджету планується в сумі 4595,00 тис. грн. За рахунок платних послуг планується отримати дохід в сумі 2879,1 тис. грн. Однак цих коштів недостатньо для забезпечення 100% видатків закладу. Частина працівників (адміністративний та господарський персонал) змушені щомісяця брати відпустки без збереження заробітної плати, частина переведена на неповний робочий день. Потребує проведення косметичних ремонтів у поліклінічному відділенні (відділення переливання крові, хірургічні кабінети, коридор першого поверху ), в харчоблоці з заміною витяжної системи, введення в експлуатацію двох дизельних генераторів. Наразі вивчається питання укладання договору з НСЗУ в 2024 році на пакети послуг з реабілітації (амбулаторному та стаціонарному), однак для цього необхідні кадри, обладнання і приведення приміщень у відповідність до вимог.