Послуги реорганізованого Оржицького відділу ДРАЦС надаватиме ЦНАП Оржицької селищної ради

Наказом Міністерства юстиції України № 812/5 від 01.03.2023 року Оржицький відділ ДРАЦС реорганізовано і приєднано до Лубенського відділу ДРАЦС. Ані селищний голова, ні депутати селищної ради не мають відношення до закриття відділу ДРАЦС. Однак, щоб мешканці громади могли отримати послуги в Оржиці, а не їздили до Лубен, на найближчій сесії Оржицької селищної ради буде прийнято рішення щодо розширення переліку послуг у Центрі надання адміністративних послуг Оржицької селищної ради. Йдеться про послуги з реєстрації шлюбів, народження та смерті. Відтак, до завершення процесу реорганізації відділів ДРАЦС та передачі справ, упродовж травня, жителям громади вже ж доведеться звертатися за отриманням цих документів в Лубни. Після прийняття рішення селищною радою працівник ЦНАПу надаватиме послуги первинної реєстрації актів цивільного стану - реєстрації народження, шлюбів та смерті. Натомість розірвати шлюб чи змінити ім’я з прізвищем можна буде лише у відділі ДРАЦС. До слова, в умовах воєнного стану ці відділи працюють за принципом екстериторіальності. Тобто за послугами можна звернутися до будь якого відділу ДРАЦС, незалежно від місця реєстрації заявника.