Про електронні рецепти
За інформацією МОЗ, препарати, які були безрецептурними, і надалі відпускатимуть в аптеці без рецепта. Для безрецептурних препаратів не змінюються жодні правила, переліки та категорії відпуску.
Натомість препарати, які раніше відпускалися за паперовим рецептом, від сьогодні зможуть відпускатися ще й за електронним рецептом. Це додатковий електронний інструмент, який запроваджено для зручності пацієнта.
“Електронний рецепт спрощує українцям життя. Тому що, якщо в людини хронічна хвороба і певний рецептурний препарат потрібен системно на тривалий час, то можна не йти додатково до лікаря, а отримати е-рецепт дистанційно. Е-рецепт - це історія про зручність для пацієнта, про нову додаткову опцію. Мова не йде про якісь обмеження, чи про те що ми розширюємо перелік ліків, які стають рецептурними” – зазначив Віктор Ляшко.
За його словами, наразі, під час воєнного стану, пацієнт зможе самостійно обрати, який рецепт отримувати – електронний чи паперовий.
Міністр охорони здоров'я також нагадав, що, починаючи з серпня 2022 року, в Україні діє Е-рецепт на антибіотики. За цей час вже виписано понад 700 000 е-рецептів. При цьому в українців не виникало жодних системних проблем з використанням електронних рецептів на антибіотики.
До слова, Оржицькі аптеки працюють з електронними рецептами, також продовжують працювати з е-рецептами на антибіотики та інсулін – жодних проблем не виникало.