Оржицький селищний голова Олена Сидоренко взяла участь у засіданні фахової мережі з питань публічних (комунальних) послуг та супутньої інфраструктури

  • 76

Фото без опису

24 січня Асоціація міст України провела засідання фахової мережі з питань публічних (комунальних) послуг та супутньої інфраструктури в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

Під час свого виступу Олена Сидоренко окреслила проблемні питання у сфері житлово-комунального господарства, які виникають в процесі здійснення селищними радами та їх виконавчими органами своїх повноважень. А це і збитковість підприємств галузі, відсутність коштів на оновлення їх основних засобів, і значне навантаження на житлово-комунальне господарство тилових громад у звязку зі збільшенням кількості населення за рахунок внутрішньо-переміщених осіб, і мобілізація, відтік робочих кадрів і багато інших питань, які є важливими не тільки для нашої громади, а і для громад із всієї України.

Також під час засідання учасники обговорили проблемні питання отримання донорської підтримки забезпечення діяльності критичної інфраструктури сфери ЖКГ.

На кінець зустрічі представники органів місцевого самоврядування обговорили механізми, які створять можливості за умов воєнного стану забезпечити безперебійне надання житлово-комунальних послуг споживачам. У першу чергу це стосується підприємств теплопостачання, водопостачання і водовідведення.