Проведення  обов’язкових попередніх та періодичних профілактичних медичних оглядів.

  • 103

Фото без опису

     Лубенське районне управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадує про необхідність проходження обов'язкових попередніх та періодичних профілактичних медичних оглядів працівниками окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення (згідно зі ст. 21 Закону України від 06.04.2000 № 1645-ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб» та ст. 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»).

   Перелік професій, виробництв і організацій, працівники яких зобов'язані проходити профілактичний медичний огляд та порядок проведення обов'язкових профілактичних медоглядів регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 559 від 23.05.2001 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок».

   Організація проходження працівниками обов'язкових попереднього, періодичних, а також позачергових профілактичних медоглядів у строки, установлені наказом МОЗ України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення й може призвести до поширення інфекційних хвороб», покладається на їх роботодавця.

   Власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за організацію та своєчасність проходження працівниками обов'язкових медичних оглядів і допуск їх до роботи без наявності необхідного медичного висновку.