Про що говорили на апаратній нараді у селищного голови

Робочий тиждень у селищній раді розпочався з апаратної наради у селищного голови. У понеділок на нараді розглянули 3 актуальні питання – про організацію суспільно-корисних робіт та зміни в законодавстві про зайнятість; про діяльність поліцейського громади щодо забезпечення правопорядку та своєчасного реагування на проблеми громадян; про порядок дій селищної ради, старостів, служб і установ на території громади під час повного блекауту

Директор Оржицької філії Полтавського обласного центру зайнятості Валерій Кирпань повідомив, що у 2022 році послугами філії скористалися 1502 особи, з яких 1087 жителі нашої громади, отримали роботу за сприяння служби зайнятості 242 жителів Оржицької громади.  До запроваджених у листопаді суспільно-корисних робіт залучено 46 осіб з числа безробітних, які і впродовж грудня працюватимуть на території населених пунктів громади, забезпечуючи їх благоустрій. Фінансування суспільно-корисних робіт здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Серед  основних нововведень, запроваджених 29 жовтня 2022 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці»  :

-        активне фінансове стимулювання роботодавців у разі працевлаштування малозахищених верств населення, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій і т.п.;

-        зміна підходів щодо визначення розміру і тривалості допомоги по безробіттю, зокрема збільшено вплив на ці значення загального та страхового стажу безробітного;

-        законодавчо врегульовано перелік обов’язкових документів для отримання статусу безробітного, зокрема для осіб призивного віку тепер обов’язковим є наявність військового квитка або документа, який його заміняє;

-        законодавчо врегульовано можливість працівника звільнитися з роботи дистанційно за допомогою формування відповідної заяви у підрозділі служби зайнятості;

- на період дії військового стану тривалість виплати допомоги по безробіття у разі визнання особи безробітною не може перевищувати 90 днів. Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати рівня мінімальної заробітної плати станом на 1 січня поточного року. За умови перебування в статусі безробітного понад 1 місяць підходящою роботою вважається  робота за освітою, трудовим досвідом, а також інша люба робота, яка не потребує спеціальної кваліфікації. Підходящою роботою також вважається участь у суспільно-корисних роботах.

Поліцейський офіцер громади Тарас Ворона прозвітував про свою роботу, зокрема, зазначивши, що за 11 місяців ц.р. розглянуто 109 заяв та повідомлень громадян, на профілактичному обліку перебуває 128 осіб (особи під адміністративним наглядом, раніше судимі, умовно засуджені, психічно хворі, побутові порушники, власники зброї). Складено 111 адміністративних матеріалів, найбільше з яких за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді, за інші порушення правил дорожнього руху та вчинення домашнього насильства. Винесено 8 термінових заборонених приписів стосовно кривдника.

Заступник селищного голови Юрій Олійник представив план дій селищної ради, старостів, установ та закладів на випадок повного блекауту, зазначивши про створені «Пункти незламності» (смт Оржиця вул. Незалежності 12, 10 ДПРП 3 ДПРЗ ГУ в Полтавській області, с. Денисівка провул. Березовий, 1 (Денисівський заклад дошкільної освіти "Казка"),  с. Заріг, вул. Миру, 158 (Зарізька гімназія імені М.Т. Симонова (Номиса)), які обладнані згідно з вимогами стаціонарними генераторами, комплектами освітлення, мережевими подовжувачами для заряджання пристроїв, твердопаливними котлами, меблями, ємностями з водою та ін.), та визначені в кожному старостинському окрузі пункти життєзабезпечення/обігріву,  які розпочнуть свою діяльність у перші 24 години з моменту оголошення надзвичайної ситуації блекаут. У пунктах життєзабезпечення/обігріву впродовж встановлених кількох годин роботи генератора можна буде підзарядити пристрої та, у разі потреби, зігрітись  (перелік https://orz-rada.gov.ua/news/1670330682/ ). У приміщенні селищної ради, де працюватиме генератор і система супутникового зв’язку Starlink, розмістяться представники всі служби, що забезпечуватимуть життєдіяльність громади. Визначені режими роботи продуктових магазинів, які мають генератори, а також аптек, АЗС, банку на випадок критичної ситуації (режими роботи  https://orz-rada.gov.ua/news/1670330890/). На території громади налічується 175 загальнодоступних колодязів, про їх наявність повідомлені жителі громади, з власниками досягнуто домовленостей щодо дозволу на користування. Бригада КП «Оржиця-водоканал» за графіком здійснюватиме підвіз води жителям багатоквартирних будинків у смт Оржиця. Групи швидкого реагування, створені на базі КП «Оржиця-комунсервіс» та оснащені генераторами, діятимуть згідно з розробленими графіками та встановленим порядком у селах громади. Визначені резервні телефони у разі відсутності сигналу на номери "101", "102", "103", "104" https://orz-rada.gov.ua/news/1670331694/        Фото без описуФото без описуФото без описуУ всіх представлених графіках та режимах роботи можливі зміни, про які будуть окремі повідомлення.