РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ЦІН НА СОЦІАЛЬНО ЗНАЧУЩІ ПРОДУКТИ У ЗАКЛАДАХ ТОРГІВЛІ ГРОМАДИ: ЗНИЗИЛИ НАЦІНКУ ДО 10 ВІДСОТКІВ

Державний нагляд (контроль) за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі на соціально значущі товари здійснюється фахівцями Держпродспоживслужби для стримування зростання цін, гарантуючи її доступність для населення. 18 березня 2022 року постанову Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 доповнено пунктом 4112, яким передбачено застосування торгівельної надбавки в розмірі не більше 10 відсотків оптово-відпускної ціни на такі соціально значущі продукти: хліб житньо-пшеничний, батон, борошно пшеничне вищого гатунку, молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плавці0, олія соняшникова рафінована, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча, четвертинка тушки курячої). Впродовж квітня-жовтня 2022 року робоча група, до складу якої увійшли фахівці Лубенського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області, поліції та селищної ради, побувала у всіх населених пунктах громади та здійснила моніторинг цін на соціально значущі продукти у 53 закладах роздрібної торгівлі, опрацювала 4 скарги, що надійшли га гарячу лінію від мешканців громади. У ході перевірок виявили завищення цін на молоко 2,5% жирності, яйця, олію, борошно, батон у 15 торгових точках на території громади. Після проведеного роз’яснення норм чинного законодавства, власники магазинів знизили націнку до 10 відсотків.

Враховуючи складність часу, Держпродспоживслужба закликає всіх суб’єктів роздрібної торгівлі не допускати необгрунтованого підвищення цін на товари, що мають істотну соціальну значущість для населення у період воєнного стану в країні.

Возможно, это изображение еда и в помещении

Статистика и объявления

Продвигать публикацию