Попит і пропозиція на зареєстрованому ринку праці Полтавської області у першому півріччі  2022 року

  • 542

Фото без опису

Найбільший попит роботодавців – на кваліфікованих робітників 

У січні-червні 2022 року роботодавці поінформували центри зайнятості про наявність 13,5 тисячі вакансій.

Структура вакансій за видами економічної діяльності: 44% вакансій пропонувалося у сільському господарстві; 18 % - у переробній промисловості, 9%  – в оптовій та роздрібній торгівлі; 6% – у транспортній сфері.

 Найбільший попит роботодавців спостерігався на:

* кваліфікованих робітників з інструментом - 22% (швачка, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування);

*робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 20% всіх поданих вакансій (водій автотранспортних засобів, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, токар, апаратник оброблення зерна);

*працівників сфери торгівлі та послуг - 14% (продавці, охоронник, кухар, офіціант, молодша медична сестра);

*некваліфікованих працівників - 12% (підсобний робітник, вантажник, прибиральник службових приміщень, робітник з благоустрою);

*професіоналів - 10% (спеціаліст державної служби (місцевого самоврядування), лікар загальної практики-сімейний лікар, вчитель закладу загальної середньої освіти);

*кваліфікованих робітників сільського господарства – 8% (рибалка прибрежного лову, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництв, дояр).

За півроку послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 38,2 тисячі зареєстрованих безробітних. Працевлаштовані 10 тисяч людей, зокрема, під час дії воєнного стану – близько 8 тисяч громадян.

 Середня тривалість пошуку роботи безробітними скоротилася з 122 до 109 днів.

Найбільше людей працевлаштовані  у сільському, лісовому та рибному господарстві (58%) та в переробній промисловості (11%).  

Серед безробітних, які мали професійний досвід: 23% раніше працювали у сільському господарстві; 19% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 14% – на підприємствах переробної промисловості, 11% - у державному управлінні й соціальному страхуванні.

Суттєвим залишається дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. У липні, в середньому по Полтавській області, на одне вільне робоче місце претендує 16 безробітних (на 1 липня 2021 року – 9 осіб).

Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі серед службовців і керівників (49 осіб), фахівців (31), технічних службовців (29), працівників сфери торгівлі та послуг (21 особа).

Недостатньо вакансій зокрема для тих, хто шукає роботу продавця, водія, бухгалтера, кухаря, охоронника тощо.

Нестача кадрів спостерігалася серед представників таких професій: сортувальник у виробництві харчової продукції (молочні продукти), лікар загальної практики-сімейний лікар,  лікар-ортопед-травматолог. плавильник металу та сплавів.

Більше аналітичної та статистичної інформації тут: https://pol.dcz.gov.ua/analitics/view

 

Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: Підтримка ДСЗ #1Полтава https://t.me/Pidtrimka_DCZ_1_Poltava.

 

Телеграм-канал вакансій Робота Полтава ЦЗ https://t.me/Polt_robota .
Фото без опису