Ранньовесняний догляд за посівами озимих колосових культур

Тривалий зимовий період, різка зміна відлиг зі зниженням температури призводять до виснаження рослин озимих культур і як наслідок - низької енергії їх відростання після відновлення вегетації. Підживлені навесні рослини озимої пшениці після перезимівлі швидко поправляються, добре ростуть і продуктивніше використовують запаси грунтової вологи. Перше весняне підживлення озимих проводять після сходу снігу при поновленні вегетації рослин, у період кущіння з дозою 30-40 кг діючої речовини на гектар, коли температура не вище 10°С. Для нівелювання стресу у рослин при переході від низьких до плюсових температур, зміцнення імунітету, підвищення стійкості проти несприятливих факторів зовнішнього середовища у фазу весняного кущення доцільно провести позакореневе підживлення посівів азотними добривами, мікродобривами, регулятори росту рослин, як в чистому вигляді так і в баковій суміші із засобами захисту рослин.Не можна забувати і про профілактику захворювань.З огляду на ризики раннього поширення борошнистої роси, септоріозу і решти хвороб варто планувати інтенсивний ранній захист фунгіцидами. Препарати застосовувати відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні.

Провідний спеціаліст

відділу фітосанітарної безпеки