Реєстрація - це не право, а обов'язок підприємця

  • 686

Фото без опису

 

Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості  харчових  продуктів» статтею 25 передбачена державна реєстрація потужностей, які провадять діяльність на будь-якій стадії виробництва або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.

Зазначений обов'язок поширюється на:

• заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами тваринного та рослинного походження;

•  аптеки;

• заклади громадського харчування (ресторан, бар, кафе, піцерія, їдальні, мобільні закусочні тощо);

• споруди або комплекси споруд, приміщення, будівлі, обладнання та інші засоби, включаючи транспортні засоби, а також територія, що використовуються у виробництві та/або обігу об'єктів санітарних заходів (харчових продуктів, тварин, призначених для споживання людиною);

• операторів ринку, діяльність яких пов'язана з первинним виробництвом (виробництво та  вирощування продукції, у тому  числі  збір  врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою,  полювання  на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин);

• діяльність, пов'язана з виробництвом об'єктів санітарних заходів (харчових продуктів, тварин, призначених для споживання людиною), у тому числі всі  стадії технологічного процесу, а саме: підготовка, змішування та пов'язані з цим процедури, обробка, наповнення, пакування, переробка, відновлення та інші зміни стану об'єкта;

• підприємства, що провадять діяльність на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, тощо.

Транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам також підлягає державній реєстрації як окрема потужність.

 

    Важливо знати! Для того, щоб пройти процедуру реєстрації потужності та внесення до реєстру операторів ринку (державний реєстр потужностей) оператори ринку повинні подати заяву встановленої форми територіальному органу Держпродспоживслужби за місцем знаходження потужностей.

                  РЕЄСТРАЦІЯ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ БЕЗОПЛАТНО!

    Державна реєстрація потужностей здійснюється протягом 15 робочих днів після отримання заяви про таку реєстрацію.

 

Операторам ринку необхідно знати, що відповідно до статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі 20 мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців – у розмірі 11 мінімальних заробітних плат.

 

Для реєстрації звертатись: смт. Оржиця, вул. Данілова,1, Лубенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області. Телефон для довідок – (05357)91-3-73.