Відсьогодні на Полтавщині починають приймати заяви від населення на призначення субсидій

  • 349

З травня призначення житлових субсидій, зокрема й на наступний період, здійснюється після подання нових заяв і декларацій. Про зміни розповіла на апаратній нараді, 17 травня, директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко.

Вона зазначила, що головна зміна стосується порядку звернення на призначення субсидій. Автоматично субсидії перераховутися не будуть.

«Всі, хто отримував субсидії до 1 травня, повинні обов’язково звернутися в управління соціального захисту населення чи територіальних громад із заявою та декларацією з метою перепризначення житлової субсидії», – сказала Людмила Корнієнко.

З першого травня субсидію надаватимуть тільки готівкою. До слова, нині в області 87% сімей отримують субсидії грошима.

Також, Людмила Корнієнко додала, що розширено порядок умов за яких не призначатимуть субсидію. Насамперед це стосується майнового складу сім’ї, тобто підвищується адресність при наданні субсидій.

Так субсидії не призначатимуть сім’ям, які :

- мають у власності більше, ніж один транспортний засіб, із року випуску якого минуло менше, ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

- мають у власності більше, ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла розташованого на тимчасово окупованій території або непридатного для проживання;

- протягом 12 місяців перед зверненням здійснили купівлю на суму понад 50 тис. грн, у тому числі безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів, оплатили послуги, внески до статутного капіталу, надали фінансову допомогу (позику);

- мають на депозитному рахунку кошти в сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня року, у якому призначається житлова субсидія (у 2021 році – 56 750 грн).

Заяви на призначення субсидій від населення в містах прийматимуть управління соціального захисту населення, у сільській місцевості – через уповноважених осіб у територіальних громадах. Після прийняття заяви та декларації протягом трьох днів вони зобов’язані передати ці два документи на розгляд районних управлінь соціального захисту населення.

Людмила Корнієнко наголосила, що при прийомі заяв важливо дотримуватися карантинних вимог.

«Не повинно бути черг. Тож в містах буде запроваджено попередній запис», – сказала Людмила Корнієнко.

Термін призначення субсидій також залежатиме від того, як спрацюють житлово-комунальні підприємства, які зобов’язані в п’ятиденний термін надати по кожній сім’ї дані, про спожиті житлово-комунальні послуги. Без цих даних не можна призначати субсидію.

Крім того, сім’ї, які мають прострочену, понад 3 місяці, заборгованість з оплати ЖКП мають з нею розрахуватися. Це дасть можливість не відмовляти в наданні субсидій.

Заяви на призначення субсидій від населення починають приймати з 17 травня.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що голови райдержадміністрацій та територіальних громад повинні відпрацювати всі питання, які стосуються призначення субсидій.

https://www.adm-pl.gov.ua/.../vidsogodni-na-poltavshchini...

Фото без опису