Як уберегтися від укусів кліщів

  • 15

Як уберегтися від укусів кліщів

Нині ми рухаємось у піковий сезон активності кліщів, які є носіями особливо небезпечної хвороби Лайма. Це захворювання може приводити до довгострокової непрацездатності, інвалідності і навіть до летальних випадків. В Україні щорічно спостерігається постійне зростання на цю особливо небезпечну хворобу. Кліщі концентруються на рослинах біля стежинок по яких проходять люди. Відчуваючи їх кліщі чіпляються до одягу та через комір, рукави чи інші отвори заповзають на тіло і присмоктуються переважно в місцях з тонкою шкірою і там де одяг нещільно прилягає до тіла (підключичні, пахвинні, пахові ділянки). Присмоктування не викликає хворобливих відчуттів у людини і на цьому загострюємо особливу увагу, що потрібно прискіпливо оглядати себе побувавши на лоні природи.

Перед проведенням прогулянок до лісу, парку необхідно:

• Одягати щільно прилягаючий одяг до тіла, бажано світлий, з довгими рукавами, щоб було легше помітити повзаючих кліщів.

• Одягати закрите взуття.

• Голову слід покривати головним убором.

• Для захисту від кліщів використовуйте репелент (акарицид) - спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтесь вимог інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на строк його дії: в разі необхідності повторіть процедуру.

• Місце відпочинку на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

• Постійно проводити само- та взаємоогляди, особливо ретельно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям. Кліщ вибирає місця для присмоктування з ніжною, тоненькою шкірою (під пахвами, в паху, біля вуха, на волосяній частині голови).

• Одразу після повернення додому ще раз огляньте дітей, тварин та себе: найкраще це зробити в білій ванній.

• Одяг, який ви зняли, необхідно ретельно почистити або випрати, а потім попрасувати. Те саме зробіть з речами, якими ви користувалися на прогулянці. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

• На присадибних ділянках необхідно вчасно скошувати траву, обрізати кущі, тощо.

Що ж робити якщо кліщ присмоктався:

• Звернутись до найближчого лікувального закладу для надання кваліфікованої медичної допомоги фахівцем.

• При відсутності такої можливості видалення провести самостійно, не допускаючи пошкодження кліща. Треба змастити кліща олією (не заливати, щоб не задихнувся); повільно видалити його разом із хоботком, розхитуючи кліща збоку в бік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки.

• Після видалення місце присмоктування необхідно протерти антисептичним засобом (розчином йоду, спиртом).

• Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою.

Після видалення треба ретельно вимити руки з милом, кліща спалити або не гаючи часу, потрібно відправити на дослідження до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за адресою: м. Полтава, вул. Української Повстанської Армії, 35а, яку очолює лікар бактеріолог вищої категорії Людмила Руденко. У цій лабораторії проводять сучасні лабораторні дослідження кліщів методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) на наявність у них борелій.

Також обов’язково зверніться до закладів охорони здоров’я.

Диспансерний нагляд за хворим здійснюється протягом 2 років з обов’язковим лабораторним обстеженням через кожні 6 місяців.

Возможно, это изображение клещ и текст «яК УБЕРЕГТИСЯ ВД УКУСИВ КЛИЩВ? ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ"Я ПОДБАЙТЕ ПРО ВИДПОВИДНЕ ВБРАННя: ЗАКРИТЕ ВЗУТТЯ й одяг,СКоРистаЙтеся одяг, СКОРИСТАЙТЕСЯ РЕПЕЛЕНтами 1 РЕТЕЛЬНООБСТЕЖТЕ РЕТЕЛЬНО ОБСТЕЖТЕ свое ТΙЛО, СОБлИвО ДЛЯНКИ, ПОКРИТИ волоссям 5 2 НА ПРОГУЛЯНЦИ ТРИМАЙТЕСЯ БЛИЖЧЕ ЦЕНТРУ СтЕжКи тАНЕзаХоДЬтеВтРАву. ΤΑ ЗАХОДЬТЕ ГРавУ, ЗВИЛЬНТЬ МИСЦЕ дЛя ПРИВАЛИВ ВИД ХМизу УДОМА ВИПЕРИТЬ ПОПРАСУЙТЕС одяг РЕЧ, Якими КОРИСТУВАЛИСЯ НА НАПРОГУЛЯНЦИ 3 HA ПРОГУЛЯНЦ! ЩОдвгОДиНИ ОГЛЯДАЙТЕ СЕБЕ ICBOIX близьКих www.phc.org.ua»