Пожежна небезпека пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні у побуті
Найчастіші причини пожеж в житлових приміщеннях
Статистика причин виникнення пожеж - ще одне нагадування про те, що за халатне ставлення до правил пожежної безпеки завжди доводиться розплачуватися.
Кухня. Найчастіше загоряння починається саме в цьому приміщенні. В одних випадках через те, що вчасно не витерли жир і чиркнули сірником, в інших - через те, що залишили рушник поблизу вогню або повісили новий завісу близько до плити.
Сумнівні дії. Чистка одягу легкозаймистими речовинами (бензином, наприклад), зниження інтенсивності світла шляхом накриття настільної лампи або торшера газетою або журналом - як і раніше входить в рейтинг найбільш частих причин виникнення пожежі.
Дитячі ігри. Багато батьків навіть не підозрюють про те, до яких ігор з займистими речами і речовинами можуть додуматися діти. Включаючи навмисне пошкодження проводів або зайву цікавість до предметів, здатним дати іскру. Обігрівачі. У холодний період року з метою якнайшвидше висушити речі, величезна кількість людей використовує електричні обігрівачі. Навіть самі закриті з них здатні запалити річ.
Побутові прилади. Всі прилади, включаючи мережеві фільтри і блоки живлення до яких вони підключені, повинні оглядатися на предмет виявлення несправностей.
Відігрівання труб і печі в приватних будинках. При використанні відкритого вогню для усунення зледеніння на трубах, нерідкі випадки нагріву труб в сусідніх приміщеннях, які в свою чергу розташовані поблизу займистих речовин. Залишена без нагляду рідина для розведення вогню в печі, також є частою причиною виникнення пожежі, як і несправні газова колонка або бойлер.
Рятувальники ще раз наголошують про дотримання правил пожежної безпеки в побуті, будьте обережні при користуванні нагрівальними приладами та відкритим вогнем.