Тема квітневої апаратної наради у селищного голови: про забезпечення соціального захисту окремих категорій жителів громади

На апаратні нараді, що відбулася у селищного голови 29 квітня, обговорювали питання забезпечення соціального захисту окремих категорій жителів громади. Начальник відділу соціального забезпечення виконавчого комітету селищної ради Оксана Шевченко поінформувала про те, що відділом та відповідальними фахівцями у старостинських округах з початку 2024 року від жителів прийнято заяв та документів на отримання усіх видів державних соціальних допомог - 365; пільг - 116; житлових субсидій - 208; статусу внутрішньо переміщеної особи – 37, сформовано та передано до Фонду соціального захисту інвалідів 33 заяви для отримання технічних засобів реабілітації. Пріоритетним напрямком соціальної роботи селищної ради залишається підтримка найбільш вразливих верств населення, Захисників і Захисниць України та членів сімей загиблих ветеранів війни. Так, для реалізації Комплексної програми соціального захисту населення Оржицької селищної ради на 2022 – 2024 роки у 2024 році передбачено фінансування в сумі 9 млн. 732,7 тис. грн. З початку року на виконання даної програми було надано одноразову матеріальну допомогу:
-  особам онкохворим – 52 особам на суму 260,0 тис.грн.;
-  особам, що потребують постійного гемодіалізу – 4 особам на суму 20,0 тис.грн.;
-  особам на поховання деяких категорій осіб – 3 особам на суму 6,0 тис.грн.;
-  сім’ям, у складі яких є діти з інвалідністю підгрупи А – 1 сім’ї в сумі 5,0 тис.грн.;
-  сім’ям, у яких діти потребують високовартісних оперативних втручань із застосуванням високотехнологічних та інноваційних методів – 2 сім’ям  на суму 50,0 тис.грн.
Щомісяця отримують пільги з послуг зв’язку окремим категоріям громадян згідно чинного законодавства 10 осіб на суму 920 грн., компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі отримують 24 особи на суму 45,8 тис.грн.
Для фінансування у 2024 році одноразових грошових допомог за Програмою соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України на 2024 – 2026 роки передбачено 3 млн. 438,1 тис. грн. З початку року  вони виплачені:
-  членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України – 6 особам на суму 42,0 тис. грн.;
-  особам, які отримали захворювання, поранення, контузії, каліцтва під час захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України – 22 особам на суму 154,0 тис.грн.;
-  військовослужбовцям, які забезпечують захист незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України – 387 особам на суму 1935,0 тис.грн.;
-  членам сімей осіб, які потрапили в полон або зникли безвісти – 23 особам на суму 115,0 тис.грн.
Селищний голова Олена Сидоренко наголосила на продовженні належного забезпечення соціального захисту військових, членів їх родин та вразливих верств населення та інформуванні населення про те, що подати документи на всі види державних та місцевих допомог можна за місцем проживання – у старостаті старостинських округів.
Продовжив тему директор Оржицького центру соціальних послуг Микола Чепа з інформацією про надання соціальних послуг особам, та сім’ям, які належать до вразливих груп населення, впродовж 2023 та 2024 року. Так, для надання 1572 громадянам (за даними 2023 року) 14 видів соціальних послуг у 2024 році з місцевого бюджету виділено 8млн. 545,5 тис.грн. Для самих отримувачів ці послуги фахівцями центру надаються безоплатно (крім послуг понад держстандарту). З початку травня пакет соцпослуг центру доповниться соціальним супроводом осіб (дітей) з особливими освітніми потребами. Селищний голова рекомендувала керівництву центру ширше залучати жителів громади до можливостей, які надає проєкт «Створення реабілітаційного хабу «Крила надії Оржиччини» у рамках проєкту «Шлях стійкості» від Міжнародної організації з міграції, переможцем якого у минулому році став наш соціальний заклад (повний текст довідки читайте на офіційному вебсайті селищної ради за посиланням: http://surl.li/mwxfw
На нараді ще раз обговорили питання благоустрою та організації у найближчі середу-четвер прибирання у нашому спільному домі - територій населених пунктів громади. Селищний голова поінформувала про підготовку нових проєктів до цьогорічного обласного конкурсу екологічних ініціатив, за умови перемоги яких вдасться придбати кілька сот нових індивідуальних контейнерів для забезпечення цивілізованого поводження з твердими побутовими відходами. Цикл днів села розпочнуть у травні Чевельча та Великоселецьке благодійними заходами з метою підтримки наших земляків – військовослужбовців ЗСУ.