ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН ОФІЦІЙНО ЗАВЕРШУЄТЬСЯ – СУБСИДІЯ СТАНЕ МЕНШОЮ

  • 59

Фото без опису

В Україні офіційно опалювальний сезон добігає кінця, тому з 15 квітня вартість таких послуг, як тепло-, газо- та електропостачання (для опалення будівель) під час розрахунку субсидій не враховуватимуть повністю.

Таким чином, у травні за квітень одержувачі субсидій отримають державну допомогу тільки за 15 днів квітня, і сума такої допомоги зменшиться приблизно на половину.

Тим українцям, яким призначено субсидію на зимовий період, житлову субсидію призначать автоматично, але вона буде значно меншою, оскільки до жовтня не потрібно платити за опалення. Виняток становлять такі категорії одержувачів:

• внутрішньо переміщені особи;

• домогосподарства, в яких фактична чисельність осіб менша за кількість зареєстрованих/задекларованих;

• домогосподарства, яким у 2023 році призначалася субсидія на тверде паливо, скраплений газ;

• громадяни, які проживають в орендованих приміщеннях.

Для поновлення виплати субсидії зазначені одержувачі повинні у період з 1 травня по 30 червня подати заяву та декларацію зручним для себе способом – особисто, поштою або електронним каналами зв’язку).

Для розрахунку субсидії в неопалювальному сезоні буде враховано доходи субсидіантів за ІІІ та ІV квартали 2023 року.

Довідково: на 1 квітня у Полтавській області налічується 113,3 тис. одержувачів субсидій. Середній розмір державної допомоги становить 1696 грн. У березні на виплату субсидій було спрямовано 204,9 млн грн.