28 березня у залі Центру культури і дозвілля Оржицької селищної ради відбувся вечір пам’яті Героя України Поліщука Василя

Захід об’єднав понад сто жителів громади - представників громадськості, учнівську молодь, близьких та знайомих полеглого Захисника. Ведуча Лілія Василькова, директор публічної бібліотеки, та учасники вечора– вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості, учні Староіржавецької гімназії, солісти Центру культури і дозвілля художнім словом, танцем, піснею перегорнули сторінки життя молодого Героя. Символічну свічу пам’яті долучили селищний голова Олена Сидоренко, староста Староіржавецького старостинського округу Оксана Яковенко, які доземно вклонилися батькам Василя, висловили підтримку та подякували за те, що виростили і виховали такого сина. Поетеса Ірина Гончар прочитала та передала батькам власний вірш –посвяту Герою. Директор та педагоги Староіржавецької гімназії, у стінах якої запалився патріотизм Василя, Лілія Черненко, Лариса Припутень, Лариса Світельська, Ірина Виговська згадували свого учня як допитливого, чесного, товариського та порядного хлопця, хорошого і надійного друга, який любив читати, детально вивчав історію України, не на словах, а на ділі був справжнім патріотом своєї Батьківщини, став на її захист і віддав у праведній боротьбі найцінніше – своє життя. Таким ми всі його навіки запам’ятаємо. Зі світлим сумом і зачаєним у серці щемом говорили про свого Усміхненого Янгола сестра Оксана та батько Валерій. Рідні звернулися до усіх присутніх із вдячністю за пам’ять про їхнього сина та всіх полеглих Захисників України. Нехай ця пам’ять оберігає нас від зневіри і додає сил. Вічна пам'ять Героям  нашого часу.

Поліщук Василь народився 25 серпня 1995 року в селі Старий Іржавець. У 19 років став активним учасником Революції Гідності та Майдану. З 2014 року брав участь у антитерористичній операції на сході країни, отримав поранення.  Під час повномасштабної російсько-Української війни боронив країну лавах 30 ОМБр на посаді молодшого сержанта. У квітні 2022 року отримав ще одне поранення, однак повернувся до побратимів. 25 серпня 2022 року воїн відзначив 27-річчя, а через два дні загинув під час контрнаступу в селі Рідне Ізюмського району Харківської області. Ціною свого життя врятував інших.  Промовисті слова зі знаменитого вірша українського поета Івана Франка «Вічний революціонер» «Не ридать, а добувать» стали життєвим девізом Поліщука Василя, зірка якого спалахнула на небосхилі, яскраво горіла  добрими вчинками, гідним подвигом та згасла. Указом Президента України від 29 вересня 2023 року № 668/2023 Поліщуку Василю Валерійовичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка"  (посмертно). 14 березня 2024 року Президент України передав орден «Золота Зірка» родині полеглого Героя України.