Затвердили Стратегію розвитку громади, збільшили видатки на соціальний захист та підтримку захисників, визнали повноваження нового депутата - на засіданні сесії селищної ради

На засіданні тридцять шостої сесії селищної ради, що відбулася у п’ятницю, 15 березня, депутати затвердили Стратегію розвитку Оржицької територіальної громади  - ґрунтовний документ, що визначає напрямок розвитку громади до 2027 р., який базується на ретельно вивчених та опрацьованих аналітичних показниках діяльності, наявних ресурсах та їх динаміці використання за останні п'ять років. Стратегія та план її реалізації  опубліковані на офіційному вебсайті селищної ради https://orz-rada.gov.ua/strategii-rozvitku-orzhickoi-selischnoi-teritorialnoi-gromadi-14-11-03-17-02-2022/ . Розглядаючи бюджетні питання, депутати затвердили звіт про виконання бюджету за 2023 рік (https://orz-rada.gov.ua/news/1708670868/)  та внесення змін до селищного бюджету на 2024 рік.  Так, за рахунок коштів вільного залишку було збільшено фінансування заходів соціального захисту – для надання матеріальних допомог онкохворим та дітям, які потребують одноразового дороговартісного лікування, надання одноразових грошових допомог військовослужбовцям та окремим категоріям членів їх сімей; кошти від перевиконання бюджету спрямували на підтримку обох комунальних установ охорони здоров’я та КП «Оржиця-водоканал»; організацію громадських робіт та благоустрій населених пунктів (уже з березня та впродовж наступних трьох місяців у кожному старостинському окрузі на благоустрій працюватиме по одній особі з числа безробітних, фінансування організації таких робіт здійснюється у співвідношенні 80% за рахунок коштів місцевих бюджетів та 20% Фонду загальнообов’язкого державного соціального страхування України на випадок безробіття). Нова депутатка Наталія Юхименко, чиї повноваження були визнані на засіданні сесії,  урочисто склала присягу. Депутати заслухали звіти про роботу старостів та виконання низки профільних програм. Серед 105 розглянутих земельних питань, 22 стосувалися внесення змін до договорів оренди земельних ділянок в частині визначення розміру річної орендної плати у розмірі 12% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. При цьому, селищний голова Олена Сидоренко подякувала свідомим орендарям, які першими погодились на збільшення процентної ставки орендної плати, тим самим забезпечивши фінансову стійкість громади в складних умовах сьогодення.