Навчання осіб з питань безпечного поводження з пестицидами у 2024 році

  • 129

Фото без опису

Відділом захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області проводиться робота спрямована на виконання законів України  «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати».

 Постанова КМУ № 458 від 09.05.2023 року відповідно до частини другої статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» Кабінет Міністрів України постановляє:  затвердити Порядок одержання посвідчення про право роботи з пестицидами – документ, який надає право особі проводити діяльність, пов’язану з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів, а також торгівлею пестицидами, відповідно до вимог законодавства про пестициди і агрохімікати. Посвідчення підтверджує право особи на організацію робіт із зберігання, застосування пестицидів або проведення робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, а також на торгівлю пестицидами, крім права провадження такої діяльності вагітним жінкам, жінкам під час грудного вигодовування дитини та особам, які мають протипоказання за станом здоров’я. Свідоцтво про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами – документ, який підтверджує за результатами тестування отримання необхідних знань і навичок, набутих особою під час навчання з питань безпечного поводження з пестицидами, та надає право на одержання посвідчення. Тестування – перевірка наявності чи відсутності в особи необхідних знань і навичок, набутих за результатами навчання з питань безпечного поводження з пестицидами. Особи, діяльність яких пов’язана з проведенням робіт з транспортування, зберігання, застосування, а також торгівлею пестицидами, проходять медичний огляд у порядку встановленому МОЗ. Сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства, подають до Головного Управління Держпродспоживслужби в Полтавській області заяву про  проходження навчання  з питань безпечного поводження з пестицидами та заяву про видачу посвідчення про право роботи з пестицидами.

            Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2022 року № 297, установлено, що строк дії допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, виданих відповідно до чинного законодавства та дійсних станом на    1січня 2022 р., продовжується на період дії воєнного стану в Україні та на 90 днів, наступних за днем його припинення або скасування.

           Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність стаття 21 Закону України «Про захист рослин». 

 

Провідний спеціаліст

відділу захисту рослин,

фітосанітарної діагностики та прогнозування

Управління фітосанітарної безпеки

Головного управління Держпродспоживслужби в

Полтавській області                                                                         Олексій ГАЛАГАН