Відзначили 200-річчя від дня народження Матвія Номиса

Сьогодні, 19 серпня, у день Преображення Господнього, у селі Заріг відзначали Храмове свято та  200 –річчя від дня народження Матвія Номиса, нашого земляка, українського етнографа, фольклориста, мецената. З цієї нагоди територія дендропарку стала місцем проведення етнофольклорного фестивалю «Номис-Fest» за участю 20 творчих колективів усіх старостинських округів громади. Як у старі добрі часи, кожне село презентувало свій куточок, любовно прикрашений рушниками, квітами, дарами садів. Жителі та гості Зарога мали змогу переглянути виставку старовинних речей та посмакувати народними стравами. У рамках свята відбулася виставка дитячих малюнків на тему збірки «Українські приказки, прислів'я і таке інше», упорядкованої Матвієм Номисом, презентація виданого альбому цих малюнків та відзначення юних художників – учнів класу образотворчого мистецтва дитячої мистецької школи. Організатори та учасники свята – працівники Оржицької селищної ради, комунальних закладів «Центр культури і дозвілля», «Публічна бібліотека», «Оржицька дитяча мистецька школа ім. Д. Петриненко» висловлюють щиру вдячність гостинним жителям села Заріг за підтримку, емоції та теплий прийом, керівництву СФГ «Світанок», ТДВ "Райдуга", приватній підприємиці Юлії Бас та мережі магазинів "Маркетопт" - за спонсорську участь. Безумовно дякуємо ЗСУ, нашим незламним воїнам за можливість проводити масові заходи у цей небезпечний час! У ході фестивалю та ярмарку зібрано 12 тис.270 грн благодійних коштів на підтримку наших земляків –військовослужбовців Збройних Сил України.