Про нові правила заповнення платіжних документів під час тренінгу

  • 161

Про нові правила заповнення платіжних документів під час тренінгу

    В Оржицькй ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області проведено тренінг з питань заповнення реквізиту «Призначення платежу» згідно нової платіжної інструкції. 

В ході навчання посадовці зазначили, що наказом від 22.03.2023 №148 передбачено використання під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску платниками податків виключно структурованого формату реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису». 

Вони звернули увагу на те, що під час заповнення полів не допускаються пропуски (пробіли) між цифрами та службовими знаками, між словами та службовими знаками. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ. 

Також фахівці зазначили, що у разі наявності у платника податків, зокрема, податкового боргу, розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі «Призначення платежу» розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, а такому виду сплати органами ДПС присвоюється код виду сплати 140 (п. 8 Порядку). 

Податківці закликають платників до своєчасної сплати податкових зобов’язань та максимального використання електронних сервісів ДПС суб’єктами господарювання.

                                                          Спілкуйтеся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу 

«InfoTAX»   https://t.me/infoTAXbot

     Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук:

       Державна податкова служба  України  https://www.facebook.com/TaxUkraine

          та  ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava/

Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм https://t.me/tax_gov_ua

          Державна податкова служба УкраїниYou Tube  youtube.com/TaxUkraine

Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм https://t.me/tax_gov_ua

          Державна податкова служба УкраїниYou Tube  youtube.com/TaxUkraine