21 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

21 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму. Кількість жертв в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне «лікування». Сучасна Росія є правонаступником СРСР. Її диктатор Путін продовжує злочинну політику свого попередника Сталіна, ведучи проти України геноцидальну війну. Російські окупанти застосовують сталінські методи на тимчасово окупованих територіях щодо цивільного населення та щодо українських воїнів-військовополонених (розстріли, поміщення до концтаборів, катування голодом, енкаведистські тортури тощо).

Биківнянський ліс під Києвом- один із символів страшних подій

Це найбільше в Україні місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій. За різними даними, свій останній спочинок тут знайшли від 15 до понад 100 тисяч осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляних у позасудовому порядку органами НКВД у Києві.

Як свідчать архівні документи, Биківнянський ліс як об’єкт «спеціального призначення» – місце таємних поховань, використовувався органами НКВД УРСР протягом 1937-1941 років. На сьогодні вже встановлено імена понад 15 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання. Тут покоїться прах Михайля Семенка, Майка Йогансена, Михайла Бойчука, Федора Козубовського, митрополита УАПЦ Василя Липківського та інших жертв сталінського «Великого терору».

Урочище Триби- найвідоміше місце пам’яті жертвам комуністичного терору на Полтавщині

Воно розташоване біля обласного центру, на території Терешківської громади Полтавського району. «Найменша кількість жертв Полтаві, яку називають науковці, становить 10 тисяч людей. Кількість загиблих може становити понад 37 тисяч. Терор СРСР проти мешканців Полтави пов'язаний з іменем російсько-комуністичного ката Олександра Волкова. Він керував полтавським управлінням сталінського НКВС. За перший рік роботи Волкова у Полтаві закатували понад 6 тисяч «‎ворогів народу»: «куркулів», колишніх військовослужбовців, опозиціонерів, священиків. Приміщення місцевого НКВС осіло у будівлі Селянського банку (нині – СБУ). У підвалах розташовувалася в'язниця, де катували українців, оголошували вирок, і виконували його. Потім тіла невинно убієнних вивозили на міський цвинтар. Там забракло місця, тому наступні поховання почали викопувати в урочищі біля хутора Триби.У траншеї, виритій спеціально під таку справу, ховали репресованих невеликими «‎партіями» по декілька десятків. В лісі навколо урочища Триби археологи знайшли близько семи колективних поховань. Точна кількість похованих невідома, оскільки червоні кати приховували свої злочинні діяння: розстрілювали полтавців таємно, без ведення статистики.Фото без описуФото без опису