Мешканці Полтавщини вже подали майже 1,7 тисяч декларацій про майновий стан і доходи

  • 71

Фото без опису

 

За інформацією Головного управління ДПС у Полтавській області зЗекларування початку проведення деклараційної кампанії, до державних податкових інспекцій Полтавської області  про свої доходи, отримані протягом січня – лютого 2023 року, прозвітували 1712 мешканців регіону, з них 1391 декларація подана громадянами,  які зобов'язані відповідно до норм Податкового кодексу декларувати отримані доходи.

Як повідомив представникам ЗМІ начальник Головного управління ДПС                у Полтавській області Андрій Якименко, загальна сума задекларованих доходів громадян складає 473,2 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету становить 14,8 млн гривень. Задекларована сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету сягає 1,8 млн гривень.

Зокрема, громадяни декларували доходи за договорами успадкування та/або дарування майна. Такі доходи у розмірі 49,7 млн грн задекларували 188 спадкоємців. Ще 61 декларація подана про отримання доходу від надання майна в лізинг, оренду, житловий найм на суму 6,9 млн грн задекларованого доходу.

 Дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого або нерухомого майна на суму 6,6 млн грн задекларували 42 фізичні особи.

Доходи на суму понад 1 млн грн задекларували 66 мешканців Полтавського регіону (задекларовано 9,6 млн гривень).

Із загальної кількості декларацій з початку 2023 року, 321 громадян області подали податкові декларації та скористалися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2022 року. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб до повернення становить  1,1 млн гривень. Громадяни скористалися правом на такі види податкової знижки: на навчання 268 громадян на суму 953279,51 грн, відсотки за іпотечний кредит 2 громадянина на суму 13947,80 грн, на сплату страхових платежів 49 громадян на суму 133892,20  гривень.

У податковій службі нагадують, що подання річної податкової декларації – це обов’язок кожного свідомого громадянина, передбачений Конституцією України. Граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за  2022 рік громадянами, які зобов’язані подавати таку декларацію – 1 травня 2023 року термін сплати визначених у декларації зобов’язань – до 1 серпня 2023 року. Для громадян, які мають право на податкову знижку – 31 грудня 2023 року.

         Заощаджуйте час та кошти, користуйтесь можливістю подання декларації не виходячи з дому - в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку із дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису. При направленні декларації засобами електронного зв’язку використовуйте сервіс «Електронний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua).

 

Головне управління ДПС у Полтавській області