Порядок заповнення  реквізиту «Призначення  платежу»

  • 165

 

Головне управляння ДПС у Полтавській області повідомляє, що  2 квітня 2023 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 22.03.2023  № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 528/39584.

Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».

Для платників єдиного рахунку реквізити «Призначення платежу»:

1. Якщо платником напрям/напрями спрямування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки не визначено, то заповнюється тільки поле «Додаткова інформація запису» з інформацією щодо переказу коштів у довільній формі;

2. Якщо платником визначено напрям/напрями спрямування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки, то заповнюються такі поля: «Номер рахунку», «Сума податку», «Інформація про податкове повідомлення (рішення)», «Додаткова інформація запису».

Також, одночасно для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу» (наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 втрачає чинність 01 липня 2023 року).

 

Начальник відділу

інформаційної взаємодії                                                                          Ганна ТРЕТЬЯКОВА