Самовільне спалювання листя та сухої трави - поза законом

САМОВІЛЬНЕ СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ ТА СУХОЇ ТРАВИ – ПОЗА ЗАКОНОМ

Щороку на весні починається сезон паління листя, сухої трави, очеретів та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують стан довкілля. Це твердження – міф. Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини.

З метою недопущення масштабних лісових пожеж, загорань торф’яників та сільгоспугідь у весняно-літній період, Державна екологічна інспекція Центрального округу нагадує населенню про заборону спалювання сухої природної рослинності, сухостою та сміття.

Зокрема, відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за самовільний підпал трави для громадян – від 3060 до 6120 гривень, для посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень. У межах об’єктів заповідного фонду: для громадян – від 6120 до 12240 гривень, для посадових осіб – від 21420 до 30600 гривень.

Відповідно до статті 77 КУпАП за порушення правил пожежної безпеки у лісах громадяни мають сплатити від 1530 до 4590 гривень, посадові особи – від 4590 до 15300 гривень, якщо ці дії призвели до знищення або пошкодження лісу, штраф для громадян – від 4590 до 15300 гривень, для посадових осіб – від 10710 до 30600 гривень.

Протягом пожежонебезпечного періоду заборонено також випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали) (Правила пожежної безпеки в лісах України, затверджені наказом Державного комітету лісового господарства України від 27.12.2004 № 278).Фото без опису