«Він умів у звичній простоті…пізнати глибину народних слів…»

«Він умів у звичній простоті…пізнати глибину народних слів…»

29 листопада 2023 року виповнюється 200 років від дня народження одного з визначних уродженців Оржицького краю Матвія Номиса. Оголошуємо про початок заходів на вшанування пам’яті українського етнографа, фольклориста, письменника і педагога Матвія Номиса (Матвія Терентійовича Симонова, 1823-1900). Серед заходів конкурси малюнків, есе та поезії за змістом збірки «Українські приказки, прислів’я і таке інше», укладеної Матвієм Номисом, круглий стіл за участю вчителів української мови і літератури, мистецтва та історії, літературний марафон для учнів, літературно - мистецьке свято та книжкові виставки-персоналії. У сміливих планах селищної ради у серпні провести в с. Заріг, де народився Матвій Номис, етнофольклорний фестиваль «Номис – FEST». Запрошуємо жителів та гостей громади взяти участь у запланованих заходах. Кращі твори та малюнки, за визначенням авторитетної художньо- мистецької ради, будуть опубліковані на сторінках газети та вебсайті селищної ради.