У Оржиці вшанували учасників бойових дій на території інших держав

  • 126

Фото без опису

 

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. Сьогодні оржиччани – учасники бойових дій на території інших держав та керівництво селищної ради поклали квіти до пам’ятного знаку, встановленого у смт Оржиця на честь земляків, які брали участь у війні в Афганістані та інших локальних війнах.

Довідково

Всього після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але наймасштабнішою та найтрагічнішою стала війна в Афганістані (1979-1989). Вона тривала 10 років, а через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат: 620 тисяч радянських військовослужбовців, з них 150 тисяч - українці. За офіційними даними, під час війни в Афганістані загинули понад 15 тисяч військових, Україні вона обійшлася у понад 4 тисячі загиблих.

Серед оржиччан 41 учасник афганської війни, 11 чол. брали участь у подіях 1968 року у Чехословаччині, двоє - в 1956 році в Угорщині.