Від сплати роздрібного акцизу місцеві бюджети Полтавщини отримали понад 283 млн гривень

  • 68

Фото без опису

 

За інформацією Головного управління ДПС у Полтавській області, впродовж 2022 року до місцевих бюджетів Полтавщини надійшло 283,3 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами. За словами заступника начальника ГУ ДПС у Полтавській області Олега Волошинова, виконання доведеного індикативного показника забезпечено на рівні 115,9 відсотків, що           в гривневому еквіваленті означає 39 млн грн, які додатково надійшли до скарбниць територіальних громад.

 Надходження акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами до місцевих бюджетів  у 2022 році  скоротились на 8,2 відсотки  в порівнянні            з 2021 роком, що обумовлено  змінами в податковому законодавстві – не оподатковується акцизним податком вартість тютюнових виробів, реалізованих        в роздрібній торгівлі.

У грудні 2022 року до місцевих бюджетів надійшло 17,2 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Нагадуємо, керівники територіальних громад мають контролювати дотримання вимог законодавства всіма господарюючими суб’єктами, які реалізують алкогольну та тютюнову продукцію, а споживачі мають купувати марковану підакцизну продукцію, і перевіряти у фіскальному чеку відображену суму акцизного податку.

Перевірити достовірність чеку можна за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області