Провели День протидії насильству в Чевельчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів

  • 102

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» працівники соціальних служб, бюро правової допомоги, ювенальної превенції та поліцейський громади провели День протидії насильству в Чевельчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів. З молодшими школярами в ігровій формі вивчали правила дорожнього руху. Зі старшими говорили на «незручну» тему булінгу (цькування) проти вчителів.

Фахівці застерігають:

Кожна людина має право на захист своїх прав, кожен педагог має право на гідне до себе поводження, повагу та захист. І державою встановлений механізм такого захисту. Причиною великої кількості безкарності за випадки булінгу щодо вчителя є замовчування про це. Статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення чітко встановлена міра відповідальності для особи або осіб учасників навчального процесу, які вчиняють булінг.

Булінг (цькування) вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від 850 грн до 1700 грн або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин (ч.3).

Булінг, вчинений групою малолітніх або неповнолітніх осіб віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років або ними повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин (ч. 4).

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 850 грн до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку (ч. 5).

Частиною 2 статті 55 ЗУ «Про освіту» встановлено, що педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники зобов’язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Отже у разі вчинення проти педагога булінгу, в першу чергу такий випадок бажано зафіксувати та особисто звернутись із письмовою заявою до керівника закладу освіти, яким своїм безпосереднім обов’язком має повідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу.

Дитина яка вчинила булінг (цькування) учасника освітнього процесу, підлягає взяттю на профілактичний облік підрозділом ювенальної превенції Національної поліції України, відповідно до пункту 7 статті 2 Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19.12.2017 № 1044. Профілактичний облік дітей – комплекс заходів із взяття на облік, наповнення та підтримання в актуальному стані баз даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, стосовно дітей, щодо яких здійснюється профілактична робота. Додатково, батьків дітей, які вчиняють булінг (цькування) є можливим притягнути до адміністративної відповідальності за невиконання ними обов’язків щодо виховання дітей (ст. 184 КупАП).

Система надання безоплатної правової допомоги закликає не мовчати. Відстоюйте свої права і говоріть про це, адже лише спільними зусиллями, ми зможемо привернути увагу суспільства на цю проблему і необхідність її вирішення.

Механізм дій педагога у разі вчинення проти нього булінгу (цькування) наступний:

Відповідно до частини 3 статті 26 ЗУ «Про освіту» керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень:

1. з урахуванням пропозицій територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

2. розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування;

3. забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

4. повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Статистика и объявления

Продвигать публикацию

Нравится

Комментировать

Поделиться