Держпродспоживслужба застерігає: лікування та профілактика норовірусу

Держпродспоживслужба застерігає: лікування та профілактика норовірусу

Норовірусна інфекція схожа за симптоматикою з ротавірусом та іншими вірусними і бактеріальними кишковими захворюваннями. Хоча і має деякі відмінності.

Норовірус починається з нудоти і блювоти, тому хворому часто ставлять діагноз “отруєння”. Пізніше приєднуються інші симптоми: діарея, температура, біль у шлунку та кишечнику.

Вірус передається від людини до людини. Заразитися можна як безпосередньо від хворої людини через рукостискання, обійми, при чханні, кашлі і блювоті, так і через заражену їжу і воду, при контакті з поверхнями, на яких осів вірус (предмети обстановки, побутова техніка, іграшки, посуд, столові прилади).

Симптоми норовірусної інфекції:

 нудота;

 блювота, в тому числі, багаторазова, нестримна;

 діарея;

 біль в животі;

 бурчання в животі;

 наявність слизу в калі;

 респіраторні симптоми (нежить, закладеність носа, чхання, кашель);

 болі в м’язах і суглобах, головний біль;

 підвищення температури тіла (не самий характерний симптом, захворювання може протікати при нормальній або навіть зниженій температурі).

Лікування:

Рясне пиття — для поповнення втрати рідини при зневодненні. Рідину пийте маленькими порціями і через невеликий інтервал часу, щоб не провокувати блювоту.

Протиблювотні, знеболюючі препарати та ті, що блокують перистальтику можуть бути використані для полегшення симптомів, але давати їх можна, лише порадившись з педіатром і отримавши його рекомендації.

Профілактика норовірусної інфекції

Ця інфекція дуже заразна. Щоб знизити ризик захворіти:

 ретельно мийте руки, особливо після походу в туалет,

 уникайте сумнівних продуктів харчування і води,

 мийте фрукти і овочі,

 ретельно готуйте морепродукти;

 дезинфікуйте місця, заражені вірусом, розчином відбілювача з хлоркою. При цьому надягайте рукавички;

 уникайте подорожей самі і з дітьми до тих пір, поки у хворого не зникнуть неприємні симптоми.

Також радимо при покупці продуктів, особливо кондитерських виробів, молока, сиру, перевіряйте терміни придатності.

Щодня проводьте вологе прибирання в будинку та провітрюйте приміщення.

Після виписки зі стаціонару побудьте вдома, не треба навантажувати себе.

Дотримуйтесь профілактичних заходів, особливо поки імунітет ще ослаблений.

Будьте здорові!

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Лубенського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Возможно, это изображение текст «NOROVIRUS»

Статистика и объявления

Продвигать публикацию