COVID-19 нікуди не зник

  • 59

Фото без опису

Недотримання протиепідемічних заходів, низький рівень тестування та нові хвилі поширення COVID-19 у світі можуть бути причиною більш інтенсивного епідсезону (листопад 2022 – травень 2023) в Україні порівняно з минулим роком. Це спричинить зростання кількості випадків захворювання на COVID-19.

Є два дієві інструменти запобігання поширенню COVID-19:

1. Вакцинуватися. Це єдиний шанс захиститися від важкого перебігу хвороби. Особливо це стосується людей із хронічними хворобами, адже для них вакцинація може врятувати життя та полегшити перебіг COVID-19.

Тож якщо у вас чи ваших близьких є гіпертонія, діабет, астма, онко- або аутоімунне захворювання, ВІЛ, гепатит, інша хронічна хвороба, вам потрібен захист від COVID-19, який дає вакцинація. Вакцина може захистити вас від інфікування або суттєво полегшити перебіг хвороби. Перед вакцинацією варто проконсультуватися з вашим лікарем, а перед самим щепленням – повідомити медичного працівника, який робить укол, про хронічні захворювання.

Безпечність вакцинації доведена. Для цього потрібно:

- звернутися до найближчого медичного закладу;

- взяти паспорт;

- прийти й отримати щеплення.

2. Зробити тест.

У разі появи симптомів ГРВІ (підвищеної температури, головного болю, втоми, кашлю, болю в горлі, чхання, нежитю тощо):

зателефонуй сімейному лікарю або звернися в найближчий медичний заклад;

отримай направлення на безоплатне тестування або швидкий тест.

Вчасне тестування захищає твоїх близьких і людей із груп ризику, стримує розповсюдження хвороби. Якщо тест позитивний – необхідно самоізолюватися. Самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів через 5 днів із дати їх виникнення або з дати позитивного результату тестування.

Турбота про своє та здоров’я близьких – це обов’язок кожного під час війни. Лише так можна подбати про себе і близьких, запобігти новим спалахам захворювання і не навантажувати систему охорони здоров’я. Здорові українці пришвидшують нашу перемогу на своєму фронті.

Турбота про здоров’я – твій внесок у перемогу!