На що вплине підвищення з 1 грудня  розміру мінімальної заробітної плати. Роз’яснення Головного управління ДПС у Полтавській області

  • 472

Фото без описуНа що вплине підвищення з 1 грудня  розміру мінімальної заробітної плати

         Головне управління  ДПС у Полтавській області  звертає увагу, що з 1 грудня 2021року  ми будемо мати новий розмір мінімальної заробітної плати на рівні 6500 грн. за місяць.

На що це впливає? Насамперед на оплату праці, нарахування ЄВ, в тому числі у ФОП. 

 Нарахування ЄВ

Оскільки збільшується розмір мінімальної заробітної плати, то автоматично з 1 грудня збільшується розмір мінімального та максимального  страхового внеску для нарахування ЄВ.

Максимальна база ЄВ з 1 грудня буде становити 97 500 грн. на місяць ЭВ з неї 21 450 грн. (до 01.12.21 -19 800 грн.), а мінімальний ЄВ за кожного працівника, який має сплатити роботодавець – 1430 грн.( до 01.12.21 - 1320 грн.). Але на зарплату працівників осіб з інвалідністю ЄВ нараховується на фактичну суму нарахованої зарплати у розмірі 8,41%, тобто по таких працівниках вимоги щодо мінімального ЄВ не застосовується, як юридичними особами, так і приватними підприємцями.

 Зміни для ФОП

Приватні підприємці також мають враховувати, що починаючи з грудня 2021 року вони сплачують ЄВ за себе у розмірі не менше ніж 1430 грн.

Зрозуміло, що збільшення мінімальної заробітної плати призведе і до збільшення   суми нарахованого ПДФО та військового збору. 

 З 01.12.2021 року також відбудеться підвищення розміру прожиткового мінімуму для всіх груп населення.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на грудень  2021 року становить  – 2393 грн.

Прожитковий мінімум у грудні 2021 році для основних соціальних і демографічних груп населення становить :

дітей віком до 6 років

 з 1 грудня – 2100 гривень

дітей віком від 6 до 18 років

з 1 грудня – 2618 гривень

працездатних осіб

з 1 грудня – 2481 гривня

осіб, які втратили працездатність

 з 1 грудня - 1934 гривні

При цьому, зазначимо, що підвищення розміру мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 01.12.2021 року не вплине на розмір тих показників, які встановлюються залежно від розміру мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму станом на 01.01.2021 року, і не змінюються протягом року. Це, зокрема:

  • податкова соціальна пільга (далі – ПСП);
  • граничний розмір зарплати на місяць, до якої застосовується ПСП;
  • добові;
  • ставки єдиного податку.

Одночасно нагадуємо , що до 1 вересня 2022 року  в Україні  триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування . Саме протягом цього періоду громадяни зможуть подати одноразову добровільну декларацію та цивілізовано легалізувати свої доходи які були приховані від оподаткування.

Позитиви запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб :

   - можливість цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування;

   - декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів та сплати збору  з одноразового добровільного декларування;

 

   -додаткові надходження до бюджету, які будуть працювати на легальну економіку України.

 

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику виключно декларантом в електронній формі засобами Електронного кабінету https://cabinet.tax.gov.ua

 

Головне управління ДПС у Полтавській області