Порядок дій для зміни постачальника газу

  • 1030

Фото без опису

 ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ЗМІНИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗУ З ВИКОРИСТАННЯМ САЙТУ privat24.ua   

(питання-відповіді)

Для зміни постачальника газу необхідно:

1. Подати заявку на сайті  privat24.ua

2. Отримайте повідомлення про те, що ви клієнт компанії «Нафтогаз України».

Чи справді можна змінити постачальника газу?

Змінити постачальника природного газу кожен побутовий клієнт може з 1 липня 2020 року.

Якщо клієнт вирішив змінити постачальника газу, про це потрібно повідомити тільки в нову газопостачальну компанію. Новий постачальник буде вирішувати всі технічні питання щодо розірвання договірних відносин клієнта зі старим постачальником. Зараз законодавство дозволяє змінювати постачальника газу онлайн. Подати заявку можна просто на privat24.ua в будь-який зручний час.

 

Як стати клієнтом ГК «Нафтогаз України»?

Увійдіть у Приват24 (web) у розділ «Послуги» -> «Мої постачальники». Заповніть заявку на приєднання та підпишіть її електронним цифровим підписом.

Чекайте на інформацію про приєднання в «Архіві заявок».

 

Що таке ЕІС-код?

ЕІС-код - це персональний газовий номер об’єкта газопостачання (точки обліку об’єкта газопостачання).

ЕІС-код містить 16 символів (літери та цифри). Наприклад, 56ХМ19А205987456.

 

Де знайти ЕІС-код?

В особистому кабінеті оператора ГРМ (облгазу) - розділ про особисті дані.

У договорі з постачання газу, якщо він у вас зберігається в паперовому вигляді (невід’ємною частиною договору є заява-приєднання, там має бути код);

У рахунку за розподіл газу (шукайте той, що був до червня 2020 року, бо після цієї дати не всі облгази зазначають ці дані).

 

Чи у всіх постачальників газу однакові ціни на газ?

З серпня 2020 року кожен постачальник газу сам відповідає за ціну ресурсу. Дізнатися про ціну на газ потрібного постачальника можна на сайті «ГазПравда»: https://gazpravda.com.ua/.

Чи можуть користуватися тарифами компанії «Нафтогаз» ті, хто має пільги та субсидії?

Тарифи доступні для одержувачів пільг і субсидій.

В разі зміни постачальника газу особа, яка має пільги чи субсидії в обов’язковому порядку повинна повідомити органи соціального захисту населення.

 

ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ЗМІНИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗУ З ВИКОРИСТАННЯМ СЕРВІСУ ГАЗОТЕКА

1. Обрати нового постачальника газу можливо, скориставшись сервісом Газотека ( https://gasoteka.ua-energy.org/).

2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника.

Це можна зробити як на сайті нового постачальника, так і надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику:

  • документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  • документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.

Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність.

  1. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.

Нова компанія має для цього термін до 20 днів, однак конкуренція вже змушує компанії реагувати швидше. Після завершення процедури зміни постачальника новий постачальник протягом трьох робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання природного газу.

  1. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом шести тижнів.

Розрахуватись із попереднім постачальником упродовж десяти днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із таким рахунком, тоді слід звернутися до суду.

Додатково.

Відсутність індивідуального газового лічильника не є перешкодою для зміни постачальника.

В разі зміни постачальника газу особа, яка має пільги чи субсидії в обов’язковому порядку повинна повідомити органи соціального захисту населення.

  

Алгоритм дій при зміні постачальника газу при використанні сайту «ГАЗОТЕКА»

 

Для пошуку сайту «ГАЗОТЕКА» необхідно перейти за посиланням https://gasoteka.ua-energy.org/

 

Якщо пошук постачальника буде здійснюватися на сайті «ГАЗОТЕКА», необхідно виконати наступні дії:

-        на головній сторінці необхідно вказати поточний тариф обравши газопостачальну компанію із запропонованого переліку, якщо компанія відсутня необхідно обрати «Я НЕ ЗНАЮ». Далі необхідно вказати об’єм річного споживання газу, після чого натиснути «ЗНАЙТИ»

-   на наступній сторінці з’явиться перелік постачальників газу з коротким описом щодо діючого тарифу на газ та умов оплати

-        після обрання найбільш привабливої комерційної пропозиції газопостачальної компанії необхідно натиснути «ПОДАТИ ЗАЯВКУ ОНЛАЙН». Далі споживачу буде запропоновано заповнити заявку, в яку необхідно буде внести його особові дані. Сформовану заявку необхідно буде підписати або електронним підписом (у разі наявності), або підписати власноруч («живим» підписом) роздрукувавши її.

-   після того як заявку підписано до неї необхідно додати наступні відскановані документи: паспорт, індивідуальний податковий номер, документ про право власності, остання платіжка за розподіл газу та/або постачання газу (вимоги до надання до пакету документів платіжок у всіх постачальників різні, але їх надання прискорить процес переходу до нового постачальника). Далі повністю сформований пакет документів необхідно надіслати в електронній формі (відскановані копії) на електронну адресу газопостачальної компанії, що там зазначена.

-     після того як документи відправлено, споживач чекає на підтвердження зміни постачальника від обраної ним газопостачальної компанії. Це може тривати до 20 днів

Пакет документів на зміну постачальника газу можливо надіслати також і в паперовій формі. Для цього необхідно буде знайти поштову адресу обраної споживачем газопостачальної компанії на її офіційному сайті.