Повідомлення про здійснення зміни тарифу на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що надаються КП «Оржиця-водоканал»

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 року № 130 комунальне підприємство «Оржиця-водоканал» повідомляє про зміну тарифу на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Востаннє тариф на централізоване водопостачання для населення переглядався у лютому місяці 2020 року у зв’язку з ростом рівня мінімальної заробітної плати та вартості електричної енергії. Діючий тариф на послугу з централізованого водопостачання для населення затверджено рішенням 41 сесії Оржицької районної ради сьомого скликання № 716 9,00 грн. без ПДВ (10,80 грн. з ПДВ) за 1 куб.м. Для бюджетних організацій тариф встановлено рішенням виконавчого комітету Оржицької селищної ради від 10.11.2016 року. Тариф на централізоване водовідведення 26,80 грн. (з ПДВ) було встановлено 03.09.2014 року рішенням Оржицької районної ради №27.

Встановлення нових обґрунтованих тарифів обумовлене об’єктивними факторами, які не залежать від підприємства, а саме: підвищенням з 01.01.2021р. рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, яке передбачено Законом України «Про державний бюджет України на 2021рік» від 15.12.2020р. № 1082Х, які не включено в діючий тариф, а також постійним зростанням цін на матеріали, пальне та  запасні частини. Крім того, Законом України «Про житлово-комунальні послуги» не передбачено такої категорії споживачів, як бюджетні організації. Тому прийняття рішення про встановлення тарифів необхідне для приведення тарифів до вимог чинного законодавства.

Основні складові тарифу на 2021 рік розраховувались з врахуванням наступних чинників:

-         витрати на електроенергію:

до розрахунку включена фактична ціна на електроенергію, яка діє з 01.07.2021 року – 2,76716 грн./кВт.год. (без ПДВ). У діючих тарифах вартість електроенергії – 2,49749 грн./ кВтод. (без ПДВ) зростання на 10,8%;

-         витрати на оплату праці та відрахування на соціальні заходи:

В діючому тарифі витрати на оплату праці  розраховано з розміру мінімальної заробітної плати 5000 грн. та прожиткового мінімуму 2102 грн.  В проекті тарифів на послуги з централізованого водопостачання плановий фонд оплати праці розрахований виходячи із законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати – 6000 грн.  на 2021 рік та 6500 грн  на 2022 рік,  прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб – 2379 грн.  (з липня 2021 року), передбаченого Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Мінімальна заробітна плата зросла на 20 %, прожитковий мінімум на 13 %.

Розрахунок тарифів на послуги централізованого водопостачання необхідний для того, щоб привести їх до економічно обґрунтованого рівня, що забезпечить беззбиткову діяльність КП «Оржиця-водоканал», відповідно до вимог Господарського кодексу України та статті 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017р. №2189-VIII.

Згідно з поданими розрахунками плановий тариф  на централізоване водопостачання становитиме  16,67 грнбез ПДВ (20,00 грн. з ПДВ), на централізоване водовідведення 33,33 грн. без ПДВ (40.00 грн. з ПДВ).

Строк приймання зауважень та пропозицій становить - 14 календарних днів з дня оприлюднення повідомлення.

в газеті «Оржицькі вісті» та на офіційному веб-сайті Оржицької селищної ради https://orz-rada.gov.ua.

Зауваження та пропозиції просимо надавати

- у письмовій формі за адресою:  вул.Черкаська 2а, смт Оржиця, Лубенського району;

- в електронній формі  електронною поштою: akvaorg@ukr.net.

До прийняття рішення про зміну тарифу прохаємо абонентів відзвітувати показники лічильників, провести звірку взаєморозрахунків за послуги водопостачання та погасити наявну заборгованість. Звірку можна провести за телефоном 095-945-17-56.

Адміністрація    КП «Оржиця-водоканал»