Оржицька районна державна лікарня ветеринарної медицини інформує: пероральна вакцинація диких м'ясоїдних тварин проти сказу запланована на другу декаду вересня цього року
Сказ - особливо небезпечне вірусне захворювання спільне для теплокровних тварин і людей, яке характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується смертю. Хвороба передається вірусом людині через покуси або ослинення травмованої шкіри хворими на сказ тваринами - собаками та кішками, дикими м’ясоїдними тваринами такими як лисиці, вовки,єноти ,куниці, кажани, пацюки.
Епізоотична ситуація по сказу як в Україні, так і на Полтавщині залишається напруженою.
На Оржиччині останній випадок сказу зареєстровано у 2019 році. Спеціалістами ветмедицини Оржицької райдержлікарні ветмедицини проводиться значна робота з профілактики сказу шляхом щеплення домашніх собак та котів. Але небезпека приходить з дикої фауни від тварин, в яких спостерігається найбільша циркуляція вірусу сказу і яких ми не можемо піддати класичному щепленню. Тому науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовані методики вакцинації , які дали змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.
Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні, не викликають захворювання у молодих тварин, не виділяють вакцинний вірус зі слиною, безпечні для людей, інших тварин та природного середовища.
У ІІ декаді вересня 2021 року на території Полтавської області планується початок проведення кампанії по пероральній вакцинації диких м'ясоїдних тварин за допомогою авіатранспорту.
Розповсюдження вакцини гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.
Принади безпечні для людей та мають вигляд брикетів. Прохання до жителів району: при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин.
Дані заходи забезпечать створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу.
Фото з мережі інтернет