Постановою Кабміну №107 передбачена дотація фізичним особам та ФОП-ам за наявні бджолосім'ї

До уваги пасічників!

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107 (із змінами від 12.05.2021 року) передбачена дотація фізичним особам та фізичним особам – підприємцям за наявні бджолосім’ї .

Дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. Максимальний розмір дотації становить 60000 гривень одному отримувачу.

Щоб отримати дотацію за бджолосім’ї , потрібно:

Крок 1. Підготувати документи:

• копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки нового зразка;

• копію рішення про державну реєстрацію потужності;

• копію довідки про відкриття рахунку в банку;

• копію паспорта громадянина України;

• копію ідентифікаційного коду;

• довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів.

• Крок 2. Подати документи до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до уповноважених осіб виконавчого комітету Оржицької селищної ради (старост старостинських округів).

• Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки, відкриті у банку.

Звертаємо увагу: Підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи та фізичної особи — підприємця, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку. Для отримання державної реєстрації потужності операторів ринку подається заява до Оржицького управління ГУ Держпродспоживслужби. Дотація за бджолосім’ї нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки, обстеження якої було проведено Держпродспоживслужбою у поточному році.